Veikla | Nacionalinė mokėjimo agentūra
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

Korupcijos prevencija

„Politikos užkulisiai: ar žinome, kas Lietuvoje kuria įstatymus?“

Š. m. balandžio 13 d. Agentūros Rizikų vertinimo ir valdymo departamento atstovai dalyvavo „Transparency International“ Lietuvos skyriaus organizuotoje diskusijoje-konferencijoje „Politikos užkulisiai: ar žinome, kas Lietuvoje kuria įstatymus?“.
 
Naujausi tyrimai rodo, jog didžioji dauguma verslo atstovų teigia girdėję, kad sprendimai valstybėje priimami siekiant naudos atskiroms interesų grupėms, o ne visuomenei, o oficialūs ir teisėti įtakos būdai siekiant paveikti teisėkūrą, verslininkų nuomone, taikomi rečiausiai. Dabar jau beveik vieningai sutariama, jog lobistinės veiklos reguliavimas Lietuvoje yra visiškai neefektyvus ir kelia didelę grėsmę teisėkūros skaidrumui.
 
Renginyje buvo diskutuojama dėl lobizmo Lietuvoje skaidrumo. Ruošiantis keisti Lobistinės veiklos įstatymą stovima kryžkelėje: pasirinktas kelias lems, ar ir toliau bus reguliuojama tik oficialiai registruotų lobistų veikla, ar siekiama didesnio teisėkūros skaidrumo ir atsakomybės. 
 
Diskusiją vedė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas, įžvalgomis apie naujas kryptis reguliuojant lobistinę veiklą dalijosi naujo Lobistinės veiklos įstatymo projektą rengusios Seimo darbo grupės narys, Teisingumo ministerijos Teisės sistemos departamento direktoriaus pavaduotojas Vytautas Kurpuvesas, požiūriu į lobistinę veiklą dalijosi  Lietuvos verslo konfederacijos vadovas Algimantas Akstinas ir lobistas Šarūnas Frolenko, apie savo sprendimą registruoti susitikimus su įvairiomis interesų grupėmis pasakojo ekonomistė, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė Aušra Maldeikienė. Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos finansų ir ekonomikos konsultantas, buvęs premjero patarėjas Stasys Jakeliūnas pasidalijo įžvalgomis apie finansų sistemos lobizmą. TILS projektų vadovė Rūta Mrazauskaitė pristatė tyrimo apie lobistinę veiklą ir verslininkų apklausos rezultatus. Diskusijos metu buvo išsakytos dvi skirtingos nuomonės. Viena – kad dabar Seime svarstomas Lobistinės veiklos įstatymo projektas nėra pakankamai išsamus ir turi būti tobulinamas. Antra – kad tokio įstatymo visai nereikia, pakaktų kai kurias  nuostatas ir reikalavimus dėl lobistinės veiklos įrašyti į Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje  įstatymą.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2015 m. balandžio 16 d. 14:09