Veikla | Nacionalinė mokėjimo agentūra
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

Korupcijos prevencija

Apie kyšius ir dovanas - seminare

Š. m. vasario 18 d. Mykolo Romerio universiteto (MRU) Viešojo valdymo inovacijų laboratorija kartu su Nacionaline antikorupcijos asociacija (NACA) ir UAB „Corporate Securitus“ organizavo atvirą seminarą – diskusiją „Dovanos ir kyšio atribojimas: etinės ir teisinės pasekmės“. Renginio pagrindinis pranešėjas buvo NMA Rizikų vertinimo ir valdymo departamento Informacijos saugumo valdymo ir korupcijos prevencijos skyriaus vedėjas Juozas Berenta, kuris analizavo šiai temai aktualius teisės aktus, Lietuvos Aukščiausiojo teismo išaiškinimus, teismų nutartis bei pateikė praktinių pavyzdžių, sprendimo būdų ir rekomendacijų.
 
Itin aktualūs buvo klausimai apie tai, ką reikia daryti, kad dovana darbe netaptų našta ir priežastimi įtarti  neskaidria veikla? kada ir kokias dovanas galima priimti, kada ne? ar įmanoma mandagiai atsisakyti? kaip? kokių įrankių reikia darbuotojui ir institucijai, kad dovana netaptu priežastimi pakeisti darbą?
 
Seminare dalyvavo ir savo įžvalgomis dalinosi ministerijų, savivaldybių, ligoninių atstovai, MRU lektoriai, NACA ekspertai.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. vasario 23 d. 13:08