Veikla | Nacionalinė mokėjimo agentūra
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

Korupcijos prevencija

Pranešėjų apsaugos mokymai

Lapkričio 16 d. Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) vyko didelio darbuotojų susidomėjimo sulaukę nuotoliniai mokymai apie pranešėjų apsaugą. Mokymai buvo organizuojami siekiant supažindinti NMA darbuotojus su asmenų, pranešusių apie pažeidimus įstaigose, teisėmis.
 
Į gautus pranešimus NMA reaguoja itin operatyviai, o žinios apie pranešėjų apsaugą labai aktualios ir svarbios kiekvienam, norinčiam prisidėti prie skaidraus, aiškaus NMA darbo ir įvaizdžio. Vykę mokymai – tai viena iš priemonių puoselėjant vieną kertinių NMA vertybių – skaidrumą.
 
Mokymų metu buvo pristatytos nuo 2019 m. sausio 1 d. įsigaliojusio Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo nuostatos, pranešėjams taikomos skatinimo ir apsaugos priemonės, keliami reikalavimai pranešimų apie pažeidimus kanalų saugumui ir asmens pripažinimui pranešėju.
 
Mokymus NMA vedė Generalinės prokuratūros atstovai.
 
Apie žinomus pažeidimus esami ir buvę NMA darbuotojai gali pranešti užpildydami pranešimo apie pažeidimą formą. Ją reikia atsiųsti elektroniniu paštu crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOnBhc2l0aWslQzQlOTdqaW1vLmxpbmlqYUBubWEubHQiPnBhc2l0aWvEl2ppbW8ubGluaWphQG5tYS5sdDwvYT4=:xx. Visa informacija apie pažeidimus pranešusius asmenis yra konfidenciali, o šių asmenų teisinė apsauga užtikrinama, kaip numatyta Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatyme.
 
Visi asmenys, turintys informacijos apie galimai nesąžiningus NMA darbuotojų veiksmus, galimą Europos Sąjungos ir valstybinės paramos žemės ūkiui pasisavinimą, piktnaudžiavimo atvejus, apie tai gali pranešti „Pasitikėjimo linija“, paspaudę NMA interneto svetainėje esančią nuorodą, arba elektroniniu paštu crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOnBhc2l0aWslQzQlOTdqaW1vLmxpbmlqYUBubWEubHQiPnBhc2l0aWvEl2ppbW8ubGluaWphQG5tYS5sdDwvYT4=:xx. Informacija apie pažeidimus pranešusius asmenis yra konfidenciali, o šių asmenų teisinė apsauga užtikrinama, kaip nustatyta Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatyme.
 
Pasiūlymai dėl korupcijos prevencijos priemonių tobulinimo laukiami el. paštu crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOnNrYWlkcnVtYXNAbm1hLmx0Ij5za2FpZHJ1bWFzQG5tYS5sdDwvYT4=:xx.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2023 m. kovo 30 d. 09:19