(ES) Parama | Nacionalinė mokėjimo agentūra
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

Parama

Pagalba kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų gamybai skatinti (2023 m. II)

Spausdinti
Svarbu
Paraiškų priėmimas
Nuo 2023-08-07
Iki 2023-08-25
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – NMA) kviečia teikti paraiškas pagalbai gauti pagal Pagalbos kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų gamybai skatinti teikimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2007 m. balandžio 23 d. įsakymu Nr. 3D-184 (toliau – Taisyklės). 
 
Paraiškos pagal Taisykles priimamos nuo 2023 m. rugpjūčio 7 d. iki 25 d.
 
Priemonei finansuoti skirta 61 tūkst. eurų.
 
Pagalbą gali gauti fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie vykdo kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų pirminę gamybą ar kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų perdirbimą, išskyrus žuvininkystės ir akvakultūros produktus, bei asociacijos ar pripažinti žemės ūkio kooperatyvai, kurių nariai gamina ekologiškus, saugomų kilmės vietos ar geografinių nuorodų, garantuoto tradicinio gaminio (toliau - saugomų nuorodų) ar pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą (toliau – NKP)  produktus (toliau – kokybiški žemės ūkio ir maisto produktai) .
 
Pagalba teikiama saugomų nuorodų registravimo paraiškų parengimo išlaidoms bei NKP produktų specifikacijų parengimui. Taip pat atlyginamos kokybiško žemės ūkio ir maisto produkto etiketės ir (ar) prekinės pakuotės dizaino sukūrimo, prekinės pakuotės gamybos bei etiketės spausdinimo išlaidos. Atnaujinus Taisyklių reikalavimus, nuo šių metų gauti paramą prekiniam paruošimui bei sertifikavimo ir kontrolės išlaidoms galės gauti ne tik perdirbėjai, bet ir pareiškėjai, kurie vykdo veiklą kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų pirminės gamybos sektoriuje.
 
Pagalbos dydis gali siekti iki 100 proc. projekto išlaidų, priklausomai nuo kompensuojamų išlaidų rūšies.
 
Paramos paraiška ir pridedami dokumentai pildomi lietuvių kalba, teikiami pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu, juos siunčiant el. paštu crypt:ZG9rdW1lbnRhaUBubWEubHQ=:xx, pateikiant paramos paraišką ir skenuotus nurodytus dokumentus. Kitais būdais pateikti dokumentai nevertinami.
 
Paramos paraiškos, mokėjimo prašymai, kiti dokumentai gali būti teikiami šiais formatais: DOC, DOCX, XLS, XLSX, PDF. Vienu metu gali būti įkeliami ne didesni nei 25 MB apimties dokumentai, didesnės apimties dokumentai gali būti išskaidyti ir teikiami per kelis kartus. Jeigu dokumentai siunčiami ne vienu metu, jie turi būti pateikti tą pačią dieną. Taip pat dokumentai gali būti pasirašyti ir pateikti teisės aktų nustatyta tvarka įgalioto asmens.
 
Dėl kenkėjiškų programų tikimybės dokumentai negali būti pateikiami nuorodose. Paraiška ir prašomi dokumentai turi būti pateikti ne vėliau kaip iki kvietimo teikti paramos paraiškas paskutinės dienos 24 valandos.
 
Papildoma informacija teikiama NMA bendruoju informacijos teikimo telefonu (8 5) 252 6999 arba trumpuoju numeriu 1841, taip pat el. būdu NMA interneto puslapyje pasirinkus nuorodą „Užduokite klausimą“ arba atsiųsti jį bendruoju el. pašto adresu crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOmluZm9Abm1hLmx0Ij48c3BhbiBzdHlsZT0iY29sb3I6IzAwODAwMDsiPmluZm9Abm1hLmx0PC9zcGFuPjwvYT4=:xx, taip pat paštu adresu: Blindžių g. 17, 08111 Vilnius.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2023 m. rugpjūčio 3 d. 16:10