Agentūroje lankėsi projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvės
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2019.08.21

Agentūroje lankėsi projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvės

Agentūroje lankėsi projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvės
„Moksleiviai – į Vyriausybę“ – projektas, kurio metu moksleiviai susipažįsta su valstybės institucijų veikla, jau kelis metus iš eilės neaplenkia ir Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA). Vakar čia apsilankė Monika Lodaitė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos, esančios Kaune, absolventė, ir Gabija Žukauskaitė, Vilniaus licėjaus absolventė.
 
Viešnioms NMA darbuotojai papasakojo, kaip kasdieniais darbais yra įgyvendinami pagrindiniai įstaigos uždaviniai – valstybės ir Europos Sąjungos paramos lėšų žemės ūkiui, kaimo plėtrai bei žuvininkystei administravimas, jų naudojimo kontrolės užtikrinimas.
 
Moksleivėms pristatytos pagrindinės paramos programos, Kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės, nacionalinėmis lėšomis finansuojamos priemonės, kas yra tiesioginės išmokos ir kt.
 
NMA specialistai papasakojo ir apie NMA naudojamas technologines naujoves – „NMA agro“ mobiliąją programėlę, kurios pagrindinė paskirtis, t. y. teikti NMA informaciją ne tik apie paramos gavėjų atliktas veiklas, bet ir apie problemas paramos gavėjams įgyvendinant projektus. Taip pat viešnios buvo supažindintos su uoliuoju NMA darbuotoju – robotu Robiu NeMigA. Monikai ir Gabijai buvo papasakota apie Robio paskirtį – pagal tam tikras priemones vertinti pareiškėjų ir paramos gavėjų teikiamus kasmetinius prašymus, prisidėti prie mokėjimo prašymų ir ataskaitų vertinimo.
 
Absolventės prisipažino, jog iki šiol apie NMA nebuvo daug girdėjusios, tad besilankydamos agentūroje turėjo nemažai klausimų NMA vadovybei, taip pat Kontrolės departamento, Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento, Žemės ūkio paramos departamento specialistams.
 
Dėkojame NMA aplankiusioms Monikai ir Gabijai. Linkime joms sėkmės netrukus prasidėsiančių studijų aukštosiose mokyklose metu.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2019 m. rugpjūčio 22 d. 15:32