Žvejybos ir akvakultūros įmonės, nukentėjusios nuo COVID-19, pateikė paraiškas
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2020.12.09

Žvejybos ir akvakultūros įmonės, nukentėjusios nuo COVID-19, pateikė paraiškas

Žvejybos ir akvakultūros įmonės, nukentėjusios nuo COVID-19, pateikė paraiškas
Spalio pabaigoje Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) pradėjo rinkti paraiškas pagal dvi šiais metais aktualias ir naujas Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos (Veiksmų programa) veiklos sritis: „Laikinas žvejybos veiklos nutraukimas dėl COVID-19“ ir „Covid-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkio neigiamo poveikio akvakultūrai mažinimas“. Pateiktas paraiškų skaičius liudija, jog ši parama žuvininkystės sektoriaus atstovams yra svarbi ir reikalinga.
 
Parama pagal abi Veiksmų programos veiklos sritis buvo skirta paremti žuvininkystės sektoriaus atstovus, š. m. kovobirželio mėnesiais nukentėjusius nuo COVID-19 pandemijos.
 
Laikinas žvejybos veiklos nutraukimas dėl COVID-19
 
Paraiškos pagal Veiksmų programos pirmojo Sąjungos prioriteto „Aplinkosaugos požiūriu tvarios, efektyviai išteklius naudojančios, inovacinės, konkurencingos ir žiniomis grindžiamos žvejybos skatinimas“ priemonės „Laikinas žvejybos veiklos nutraukimas“ veiklos sritį „Laikinas žvejybos veiklos nutraukimas dėl COVID-19“ baigtos rinkti gruodžio 7 d. NMA registruotu laišku ar per kurjerį pateiktos paraiškos dar registruojamos, tačiau, preliminariais duomenimis, jau gauta 20 paraiškų.
 
Paraiškas dėl kompensacijos galėjo teikti žvejybos įmonės, kurios 2020 m. kovo 1 d. – birželio 30 d. dėl COVID-19 viruso protrūkio buvo priverstos laikinai nutraukti savo veiklą – žvejybą jūroje arba vidaus vandenyse.
 
Pareiškėjams paramos dydis bus skaičiuojamas atsižvelgiant į jų 2017–2019 m. pirminio pardavimo vidurkį, t. y. 10 proc. nuo to vidurkio. Šiam paraiškų rinkimui buvo skirta 1 mln. Eur paramos lėšų.
 
Covid-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkio neigiamo poveikio akvakultūrai mažinimas
 
Paraiškas pagal Veiksmų programos antrojo Sąjungos prioriteto „Aplinkosaugos požiūriu tvarios, efektyviai išteklius naudojančios, inovacinės, konkurencingos ir žiniomis grindžiamos akvakultūros skatinimas“ priemonės „Visuomenės sveikatai skirtos priemonės“ veiklos sritį Covid-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkio neigiamo poveikio akvakultūrai mažinimas“ NMA buvo galima teikti iki lapkričio 27 d. Dėl paramos buvo kviečiamos kreiptis akvakultūros įmonės, kurios dėl COVID-19 viruso protrūkio negavo pajamų. Iš viso NMA buvo pateiktos 39 akvakultūros įmonių paraiškos.
 
Parama šiems paramos gavėjams bus skaičiuojama atsižvelgiant į jų 2019 m. realizuotos produkcijos vertę arba 2020 m. prognozuojamos akvakultūros produkcijos pardavimo pajamas, kaip numatyta priemonės įgyvendinimo taisyklėse. Šiam paraiškų rinkimui skirta 1,6 mln. Eur Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto paramos lėšų. Patvirtintiems paramos gavėjams paramą planuojama išmokėti iki 2020 m. gruodžio 31 d.
 
Naudinga informacija:
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2020 m. gruodžio 9 d. 10:17