ŽŪMIS taupo ūkininkų laiką
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2015.08.13

ŽŪMIS taupo ūkininkų laiką

ŽŪMIS taupo ūkininkų laiką
Informacinės sistemos ŽŪMIS patogumą jau įvertino pirmieji vartotojai.
 
Mockų kaime ūkininkaujanti Liūda Markevičienė pirmoji elektroniniu būdu Nacionalinei mokėjimo agentūrai pateikė paraišką pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Parama smulkiems ūkiams“.
 
„Sistemą vertinu puikiai, kaip ir viską, kas leidžia sutaupyti laiko, kad ūkininkui darbymečiu nereikėtų kažkur važiuoti, skubėti, laukti eilėse. Nesvarbu, kada agentūra dirba, kada ne, – turi laisvo laiko, maloniai prisėdi prie kompiuterio – ir viskas. Sistema būtinai naudosiuosi ir ateityje. Neįsivaizduoju patogesnio būdo tvarkyti dokumentus. Bet kuriuo metu gali prieiti, atsisiųsti dokumentus, papildyti duomenis. Girdėjau, kad net mokėjimo prašymus greitai bus galima taip pateikti. Tai labai patogu“, – džiaugiasi Liūda Markevičienė.
 
Pagal tą pačią priemonę paraišką elektroniniu būdu pateikusi Ineta Beniušienė ŽŪMIS sistemą taip pat vertina labai palankiai. „Jei tik moki naudotis kompiuteriu – tai išties labai didelis palengvinimas. Visur yra šablonai, tereikia skaičiukus suvesti. Galima pildyti, sustabdyti pildymą, vėliau tęsti. Tai labai patogu“, – teigia smulkioji ūkininkė.
 
„Sistemą vertinu 10 balų. Labai patogu, nereikia kažkur važiuoti, stovėti eilėse teikiant paraiškas. Per kelias minutes ką reikia nusiunti ir viskas. Patogu ir tai, kad sistema iškart aiškiai parodo visas klaidas, neatitikimus“, – tikina  elektroniniu būdu paraišką pateikęs Ernestas Simonaitis.
 
Elektroninio paraiškų teikimo patogumas pareiškėjui akivaizdus: paraiškos pristatymas kelių mygtukų paspaudimu sutaupo daug laiko, nereikia spausdinti, pasirašyti dokumentų kopijų,  paraiškos pildymo procesą palengvina tai, kad kai kuriuos paraiškos duomenis elektroninės paraiškos sistema užpildo automatiškai.
 
Pildant elektroninę paraiškos formą mažiau klystama. Klaidingai suvedęs informaciją arba nepateikęs būtinų dokumentų pareiškėjas informuojamas apie klaidą ir negali pateikti elektroninės paraiškos, kol klaida nebus ištaisyta. Taip išvengiama dažniausiai daromų paraiškų pildymo klaidų.
 
Remiantis rugpjūčio pradžios duomenimis, elektroniniu būdu per ŽŪMIS jau pateikta 18 projekto įgyvendinimo ataskaitų, 28 mokėjimo prašymai ir 119 paraiškų. 
 
Šiuo metu elektroniniu būdu galima teikti paraiškas paramai gauti pagal KPP priemonę „Miško veisimas“.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2015 m. rugpjūčio 13 d. 14:51