ŽŪMIS naudinga ir naudojama
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.09.23

ŽŪMIS naudinga ir naudojama

ŽŪMIS naudinga ir naudojama
Jau daugiau nei metus pareiškėjai ir paramos gavėjai turi galimybę naudotis Žemės ūkio ministerijos informacine sistema ŽŪMIS. Naudojantis sistema teikiamos paraiškos gauti investicinę paramą, mokėjimo prašymai, projektų įgyvendinimo ataskaitos.
 
Sistema pateisina naudotojų lūkesčius
 
Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) klientai vis drąsiau naudojasi ŽŪMIS paslaugomis, o įvertinusių sistemos privalumus daugėja. Paraiškas, kurias buvo galima pasirinktinai teikti ir teritoriniuose skyriuose, ir per ŽŪMIS, pareiškėjai jau pirmomis paraiškų surinkimo dienomis pateikė per sistemą. Pasirodė, kad daugelis pareiškėjų ir paramos gavėjų yra linkę naudotis elektroninėmis sistemomis.
 
Labiausiai pareiškėjai ir paramos gavėjai džiaugiasi galėdami sutaupyti laiko – visą reikalingą informaciją galima pateikti tiesiai iš namų ar kitos jiems patogios vietos. ŽŪMIS administruojančių NMA specialistų skaičiavimais, pareiškėjas, teikiantis paraišką elektroniniu būdu, vidutiniškai sutaupo 20 proc. savo laiko, kurį paskirtų, jei paraišką teiktų fiziškai.
 
Geriau nelaukti paskutinės dienos
 
Stebint paraiškų pateikimo per sistemą aktyvumą, pastebėta, kad susidomėjimas ŽŪMIS padidėja paskutinę paraiškų teikimo savaitę, o ypač – paskutinę dieną. Visgi primygtinai raginame pareiškėjus, paramos gavėjus nedelsti ir teikti paraiškas, kitus dokumentus nelaukiant paskutinės dienos, nes per dideli krūviai gali sutrikdyti sistemos darbą. Prie ŽŪMIS galima prisijungti bet kuriuo paros metu, neatsižvelgiant į NMA darbo laiką.
 
ŽŪMIS naudotis lengva ir naudinga
 
Ir nedidelio kompiuterinio raštingumo žmonėms ŽŪMIS yra „įkandama“ sistema – pildant paraiškos, mokėjimo prašymo ar įgyvendinimo ataskaitos formą tereikia surašyti reikalingą informaciją į nurodytus laukelius. Šį darbą dar palengvina tai, kad sistema neleidžia palikti klaidų, dėl kurių, teikiant popierines formas, buvo rengiami raštai prašant ištaisyti klaidas ir vėl teikti atitinkamus dokumentus. Be to, pildant formą ŽŪMIS, dalis reikiamų duomenų tiesiogiai gaunami iš atitinkamų valstybės ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų, tad elektroninėse formose atsiranda automatiškai ir pildančiajam nereikia gaišti laiko jų ieškant.
 
Pareiškėjų užpildyta informacija iš karto matoma vidinėse NMA informacinėse sistemose, todėl specialistams, vertinantiems teikiamus dokumentus, nereikia suvesti gautos informacijos, jos palyginti su popieriuje esančia, tad ir paraiškų, ir mokėjimo prašymų, ir ataskaitų vertinimas vyksta greičiau ir sklandžiau.
 
Elektroninių paslaugų spektras plėsis
 
Agentūra, atsižvelgdama į savo klientų poreikius, ir toliau plės elektroninių paslaugų spektrą. Taip pat primename, kad šiuo metu per ŽŪMIS privalo būti teikiamos paraiškos, kurių surinkimas prasidėjo nuo rugsėjo 1 dienos (jei taisyklėse nenumatyta kitaip). Daugelio investicinių priemonių mokėjimo prašymai gali būti teikiami dvejopai – ir elektroniniu būdu, ir fiziškai. Mokėjimo prašymai, teikiami pagal paraiškas, kurių rinkimai prasidėjo nuo rugsėjo 1 d., turės būti pateikti tik elektroniniu būdu.
 
Projektų įgyvendinimo ataskaitos, tiek pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos, tiek pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų priemones, turi būti teikiamos per sistemą. Šis reikalavimas negalioja, jei ataskaitos teikiamos pagal priemones, kurių elektroninė ataskaitos forma ŽŪMIS dar nesukurta, – tokiu atveju ataskaitos galės būti teikiamos asmeniškai ar per įgaliotą asmenį, taip pat registruotu paštu ar elektroniniu laišku.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. rugsėjo 23 d. 10:19