Ypatingas dėmesys pirkimų skaidrumui ir viešumui
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2014.07.07

Ypatingas dėmesys pirkimų skaidrumui ir viešumui

Ypatingas dėmesys pirkimų skaidrumui ir viešumui
Šių metų gegužės mėn. pabaigoje Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) buvo pradėtas įgyvendinti projektas „Agentūros projektų vykdytojų pirkimų viešinimas Agentūros interneto svetainėje“.
 
Siekiant didinti NMA finansuojamų investicinių projektų skaidrumą, racionaliau naudoti Europos Sąjungos (ES) paramos lėšas ir plečiant NMA teikiamų elektroninių paslaugų spektrą, naujuoju programiniu laikotarpiu viešai bus skelbiama informacija apie paramos gavėjų vykdomus pirkimus.
 
„Vieni iš dažniausių piktnaudžiavimo, siekiant neteisėtai gauti paramą, atvejų yra susiję su pirkimų vykdymu. Atsižvelgdami į tai, pradėjome įgyvendinti projektą dėl paramos gavėjų vykdomų pirkimų viešinimo NMA interneto svetainėje. Tai leis užkirsti kelią pirkimų vykdymo pažeidimams“, – pažymėjo agentūros direktorius Erikas Bėrontas.
 
Įgyvendinus projektą,  naujuoju 2014–2020 m. finansavimo laikotarpiu paramos gavėjai, kurie yra ne perkančiosios organizacijos ir vykdo pirkimus vadovaujantis pirkimų taisyklėmis, bus įpareigoti NMA interneto svetainėje viešai skelbti informaciją apie savo vykdomus pirkimus. Perkančiosios organizacijos pirkimus ir toliau vykdys Viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka.
 
Viešai skelbiant informaciją, bus sudarytos sąlygos didesniam potencialių tiekėjų skaičiui pamatyti pirkimo skelbimą ir dalyvauti konkurse ar apklausoje. Tuo tarpu investicinių projektų vykdytojams bus sudarytos galimybės gauti geriausią pasiūlymą ir išsirinkti geriausią variantą siekiant prekes, paslaugas ar darbus įsigyti už mažiausią kainą.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. rugpjūčio 14 d. 09:30