VPS vykdytojai gali teikti vietos projektų mokėjimo prašymus per ŽŪMIS
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2020.03.19

VPS vykdytojai gali teikti vietos projektų mokėjimo prašymus per ŽŪMIS

VPS vykdytojai gali teikti vietos projektų mokėjimo prašymus per ŽŪMIS
Informuojame, kad nuo šiol vietos plėtros strategijų (VPS) vykdytojai gali pildyti ir teikti savo kuruojamų vietos projektų (VP) vykdytojų mokėjimo prašymus elektroniniu būdu, t. y. Žemės ūkio ministerijos informacinėje sistemoje ŽŪMIS užpildydami mokėjimo prašymo formą.
 
Sukūrus šią naują paslaugą, VPS vykdytojams suteikta galimybė pildyti mokėjimo prašymus virtualiai, t.y. per ŽŪMIS suvesti VP vykdytojo mokėjimo prašyme deklaruotas išlaidas ir kitą ŽŪMIS reikalaujamą informaciją, bei pridėti nuskenuotus jo priedus (pirkimų vykdymo dokumentus, išlaidų pagrindimo ir išlaidų apmokėjimo įrodymo dokumentus ir kt.). Tokiu būdu užpildyti mokėjimo prašymai ir jų duomenys automatiškai užsiregistruos ir iš karto bus matomi Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistams, administruojantiems pateiktus mokėjimo prašymus, o vietos veiklos grupių darbuotojams nebereikės vykti į NMA teritorinius paramos administravimo skyrius (TERPAS).
 
Taip pat norėtume atkreipti VPS vykdytojų dėmesį, kad Administravimo taisyklių 149 punkte numatyta, jog, kai yra galimybė teikti VP mokėjimų prašymus per ŽŪMIS, mokėjimo prašymai negali būti teikiami kitais būdais – perduoti per ŽŪMIS kaip pridedamas dokumentas (nepildant formos) arba pateiktas į TERPAS.
 
Žinotina, jog VPS vykdytojų atstovai – fiziniai asmenys gali teikti VP mokėjimo prašymus tuomet, kai yra įgalioti ŽŪMIS teikti VPS vykdytojo mokėjimo prašymus. Atskirų įgaliojimų dėl VP vykdytojų mokėjimo prašymų pildymo per ŽŪMIS teikti nereikia.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2020 m. kovo 20 d. 13:25