Vis mažiau dienų iki deklaravimo pabaigos
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2018.06.29

Vis mažiau dienų iki deklaravimo pabaigos

Vis mažiau dienų iki deklaravimo pabaigos
Ūkininkams, įsisukusiems į vasaros ūkio darbų ratą, primename – artėja galutinis deklaravimo terminas. Pavėluotai paraiškas galima pateikti tik iki liepos 3 d.
 
Pasibaigus Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškų teikimo terminui, ūkininkams suteikta galimybė paraiškas pateikti pavėluotai. Šiais metais deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus buvo galima iki birželio 8 d., o pavėluotai – iki liepos 3 d. Vėliau paraiškos nepriimamos, išskyrus, kai vėlavimą lėmė nuo pareiškėjo valios nepriklausančios (force majeure) aplinkybės. Esant minėtoms aplinkybėms paraiškos priimamos iki spalio 31 d.
 
Parama mažinama 1 proc. už kiekvieną pavėluotą darbo dieną
 
Prašymai keisti paraiškos duomenis laikotarpiu nuo birželio 9 d. iki liepos 3 d. laikomi pavėluotai pateiktais ir už kiekvieną pavėluotą darbo dieną tiesioginės išmokos už visą lauką (jei yra įbraižomas naujas laukas) arba didinamą lauką (jei yra didinamas jau įbraižytas laukas) mažinamos 1 proc.
 
Tačiau išmokos nėra mažinamos, jei keičiamas deklaruojamo žemės ūkio naudmenos ar kito ploto kodas, o toks keitimas nedaro įtakos žalinimo reikalavimų įgyvendinimui. Taip pat, jei taisoma įbraižytų laukų konfigūracija ir toks taisymas galimas be paraiškos 2 lapo lentelės duomenų keitimo.
 
Galimybė atsisakyti paramos
 
Iki paramos gavimo datos pareiškėjas dar gali atsisakyti paramos pagal visą paraišką arba jos dalį. Sankcijos pareiškėjui netaikomos, jei iki paramos už atskirus laukus arba paramos pagal visą paraišką atsisakymo dienos jis nebuvo informuotas apie Nacionalinės mokėjimo agentūros planuojamą patikrą vietoje arba paraiškoje aptiktas klaidas jo pasirinktu būdu.
 
Taip pat nuo paraiškos pateikimo dienos iki paramos gavimo dienos pareiškėjas gali keisti pateiktos paraiškos pirmojo lapo duomenis – banko sąskaitos numerį arba kontaktinius duomenis (adresą, telefoną, el. pašto adresą). Tai jis gali padaryti ir prisijungęs prie informacinio portalo.
 
Naudinga informacija:
 
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2018 m. birželio 29 d. 08:58