Vaisių, uogų ir daržovių augintojams – palankios žinios
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2021.12.03

Vaisių, uogų ir daržovių augintojams – palankios žinios

Vaisių, uogų ir daržovių augintojams – palankios žinios
Š. m. lapkričio pabaigoje žemės ūkio ministro įsakymu buvo pakeisti susietosios paramos už vaisių, uogų ir daržovių auginimą atvirajame grunte derliaus deklaravimo „NMA agro“ programėlėje reikalavimai. Bus priimamos ir tos pareiškėjų derliaus nuotraukos, kurios įkeltos į mobilią programėlę iki spalio 25 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą dieną susietos paramos suma už lauką mažinama 1 proc.
 
Primename, jog pareiškėjai, kurie nori gauti susietąją paramą už vaisių, uogų ir daržovių auginimą atvirajame grunte, privalo iki spalio 1 d., likus ne mažiau kaip 10 darbo dienų iki pirmo derliaus nuėmimo, mobiliąja programėle „NMA agro“ pateikti kiekvieno lauko nuotraukas, kuriose turėtų būti matomas užaugintas derlius. Jei deklaruotų laukų nuotraukos nepateikiamos, susietoji parama už vaisių, uogų ir daržovių auginimą laukuose nemokama.
 
Pagal naują taisyklių punktą pavėluotai laukų nuotraukos priimamos iki einamųjų metų spalio 25 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną (savaitgaliai, šventinės dienos ir po jų einanti pirma darbo diena laikoma viena darbo diena) susietosios paramos suma už lauką mažinama 1 proc. Po spalio 25 d. pateiktos nuotraukos nebus administruojamos, išskyrus atvejus, kai vėlavimą lėmė nuo pareiškėjo valios nepriklausančios aplinkybės. Nustačius šių aplinkybių buvimą, parama (1 proc. už kiekvieną pavėluotą darbo dieną) nebus mažinama.
 
Taigi paminėtas taisyklių pakeitimas galioja ir šiais metais paraiškas pateikusiems vaisių, uogų ir daržovių augintojams. Tai reiškia, kad pareiškėjai, šiais metais iki spalio 25 d. įkėlę derliaus nuotraukas, sulauks išmokų, tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma bus sumažinta 1 proc.
 
Informaciją apie programėlės „NMA agro“ panaudojimo galimybes, pranešimo siuntimo, nuotraukų fotografavimo instrukciją bei kitą naudingą informaciją rasite specialioje programėlei skirtoje skiltyje www.nmaagro.lt.
 
Naudinga informacija
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2021 m. gruodžio 3 d. 13:54