Užbaigti šienavimo darbus – iki liepos 15 d.
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2015.07.09

Užbaigti šienavimo darbus – iki liepos 15 d.

Užbaigti šienavimo darbus – iki liepos 15 d.
Pareiškėjai, siekiantys gauti tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus, ir šiais metais deklaravę pievas ir ganyklas asmenys turėtų paskubėti. Deklaruotos pievos ir ganyklos bent vieną kartą per metus turi būti nušienautos, o nupjauta žolė sutvarkyta iki liepos 15 d.
 
Nuo 2015 m. pareiškėjams, deklaruojantiems pievas ir ganyklas, negalioja geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimas laikyti ūkinius gyvūnus, bet jie privalo atitikti žemės ūkio veiklos vykdymo kriterijus, t. y. ganyklas nušienauti iki liepos 15 d. arba nuganyti ganyklas arba pievas.
 
Iki paminėtos datos nupjauta žolė (šienas, žalioji masė ar kt.) ganyklose arba pievose turi būti sutvarkyta: išvežta iš lauko arba supresuota, arba šienas sudėtas į kūgius. Visiškai nuganytas laukas visas turi būti geros agrarinės būklės, t. y. visi lauko plotai turi būti nuganyti, žolė nuėsta, o ūkinių gyvūnų nenuėsti (nenuganyti) plotai – nušienauti.
 
Pareiškėjams, kurių ganyklų arba pievų plotas sudaro ne daugiau kaip 10 proc. bendro paramai tiesioginėmis išmokomis skirti tinkamo ploto, taikoma išimtis. Jie gali žaliąją masę susmulkinti ir ją tolygiai paskleisti.
 
Tie pareiškėjai, kurių einamųjų metų laikytų žolėdžių ūkinių gyvūnų skaičiaus vidurkis buvo ne mažesnis kaip 0,3 SG vienam ha, gali susmulkinti nenuėstos žolės likučius, bet šiuo atveju būtini gyvulių buvimo lauke požymiai.
 
Užliejamų pievų teritorijose (Priekulės, Lumpėnų, Natkiškių, Pagėgių, Stoniškių, Vilkyškių, Gardamo, Juknaičių, Katyčių, Kintų, Rusnės, Saugų, Šilutės, Švėkšnos, Usėnų, Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio seniūnijos) žolės ritiniai turi būti išvežti iš laukų iki spalio 1 d.
 
Naudinga informacija
 
 
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. birželio 3 d. 15:12