Ūkininkai neturėtų skubėti išregistruoti valdos
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2018.03.26

Ūkininkai neturėtų skubėti išregistruoti valdos

Ūkininkai neturėtų skubėti išregistruoti valdos
Ūkininkai, dalyvaujantys Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ veikloje, privalo laikytis įsipareigojimo – valdos neišregistruoti iki kitų metų paraiškų rinkimo termino pradžios.
 
Ūkininkaujantieji nederlingose žemėse ir dalyvaujantys KPP priemonės „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ veikloje, turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad įsipareigojimų būtina laikytis iki kitais metais vyksiančios paraiškų teikimo pradžios. Tokiu atveju, kai valda išregistruojama anksčiau, laikoma, kad pareiškėjas įsipareigojimo nevykdo, todėl nebetenka teisės į jam priklausiusią paramą. O tais atvejais, kai parama ar jos dalis iki šios datos pareiškėjui jau išmokėta, jis privalo paramą grąžinti.
 
Šis taisyklių pakeitimas įsigaliojo 2017 m. vasario 23 d., todėl reikalavimo turi laikytis ir 2017 m. pareiškėjai. Taigi ūkininkai, prieš metus pateikę paraiškas, privalo neišregistruoti valdos iki šiais metais prasidėsiančio paraiškų rinkimo termino pradžios – balandžio 16 d. Taip pat įsipareigojimo neišregistruoti valdos iki kitų metų paraiškų rinkimo termino pradžios turės laikytis ir 2018 m. pareiškėjai.
 
Primename, kad pagal su plotu susijusias KPP priemones paraiškos priimamos kartu su tiesioginių išmokų paraiškomis, šiais metais – nuo balandžio 16 d. iki birželio 4 d. (pavėluotai – iki birželio 29 d.).
 
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2018 m. kovo 26 d. 16:07