Ūkininkai ir kitais metais nepraleis progos modernizuoti savo ūkius
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2017.10.12

Ūkininkai ir kitais metais nepraleis progos modernizuoti savo ūkius

Ūkininkai ir kitais metais nepraleis progos modernizuoti savo ūkius
Šią savaitę Žemės ūkio ministerijoje žemės ūkio ministras Bronius Markauskas susitiko su socialiniais partneriais aptarti paramos teikimo krypčių 2018 metams pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“.
 
ES parama investicijoms – puiki proga modernizuoti ūkius. Tarp ūkininkų ši veiklos sritis labai populiari ir konkurencija didžiulė. „Šiandien mums svarbiausia apsispręsti, kokią sumą kitiems metams skirsime ir kokiems sektoriams numatysime prioritetą“, – situaciją apibūdino ministras B. Markauskas.  
 
Paramos gavėjai, dalyvausiantys veikloje „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“, galės įgyvendinti naujų gamybinių pastatų statybos arba esamų rekonstravimo ar kapitalinio remonto projektus, įsigyti pastatų funkcionavimui užtikrinti būtinos įrangos. Žemės ūkio technikos įsigijimas kitais metais nebus remiamas. Posėdyje paaiškėjo, kad norint pakeisti kai kurias veiklos srities  įgyvendinimo taisyklių nuostatas, reikės keisti Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programą ir gauti Europos Komisijos pritarimą.
 
Socialiniai partneriai sutarė, kad 2018 m. prioritetiniai sektoriai liks tokie pat, kaip ir anksčiau – gyvulininkystė, sodininkystė, daržininkystė ir uogininkystė. Išliks ir analogiški paramos intensyvumo dydžiai pagal sektorius. Investicijoms skirtas lėšų biudžetas – 50 mln. eurų.
 
Preliminariais duomenimis, paraiškas pagal šią veiklos sritį kitais metais numatoma rinkti vasario–kovo mėnesiais.
 
Žemės ūkio ministerijos informacija
Paskutinio atnaujinimo data: 2017 m. spalio 12 d. 10:37