Tradicinėje NMA konferencijoje – šių metų su plotu susijusių priemonių aktualijos
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2021.04.09

Tradicinėje NMA konferencijoje – šių metų su plotu susijusių priemonių aktualijos

Tradicinėje NMA konferencijoje – šių metų su plotu susijusių priemonių aktualijos
Artėjant žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo sezonui, Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – NMA) balandžio 8 d. surengė konferenciją „Tiesioginių išmokų bei Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos su plotu susijusių priemonių aktualijos“.
 
Daugiau nei 650 NMA socialinių partnerių, savivaldybių žemės ūkio skyrių bei seniūnijų specialistų dalyvavo nuotolinėje konferencijoje, kurios metu buvo pristatyti su plotu susijusių priemonių ir išmokų už gyvulius taisyklių pakeitimai, 2021 m. pasėlių deklaravimo naujovės, administravimo ir kontrolės pokyčiai, aptarti sankcijų ir skolų prevencijos veiksmai.
 
„Jūs esate mūsų ir ausys, ir akys, ir širdys, nes per jus ateina informacija ir iššūkiai, su kuriais susiduria deklaruojantys ūkininkai“, – žemės ūkio specialistų darbo ir konstruktyvaus pokalbio svarbą įvertino žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, konferencijoje taręs sveikinimo žodį. Ministras palinkėjo sėkmingo bendradarbiavimo ir išreiškė viltį, kad bendromis pastangomis turėsime sėkmingą 2021 m. deklaravimo sezoną, kaip ir visus kitus ateityje.  
 
NMA direktorius Aleksandras Muzikevičius pristatė pagrindinius tikslus, keliamus NMA kolektyvui, – tai greitas ir sklandus paramos administravimas, veiklos efektyvumo didinimas, pagalba tikriesiems ūkininkams, prevencinis darbas ir sankcijų bei skolų skaičiaus mažinimas, šiuolaikinių technologijų naudojimo plėtra.
 
„Tikimės, jog, visiškai įdiegus automatinę laukų nuolatinės stebėsenos informacinę sistemą (ALNSIS), ūkininkų nevarginsime ir negaišinsime patikromis vietoje, o naudojant nuotolines patikras imituojantys ūkininkavimą asmenys bus identifikuoti ir išmokos pasieks tik tikruosius ūkininkus“, – pažymėjo NMA direktorius.
 
NMA vadovas taip pat paprašė paraginti pareiškėjus aktyviau naudotis mobiliąja programėle „NMA agro“, suteikiančia galimybę greitai ir paprastai pranešti apie įgyvendintus įsipareigojimus, force majeure aplinkybes, pažeidimus. Taip iš pasyvaus stebėtojo pareiškėjas taptų aktyviu paramos administravimo dalyviu.
 
Konferencijos metu Žemės ūkio ministerijos (toliau – ŽŪM) I-ojo Europos Sąjungos paramos skyriaus vedėja Rasa Motiejaitė (pranešimasir skyriaus patarėja Jolanta Ašmonienė (pranešimas) pristatė 2021 metų su plotu susijusių priemonių taisyklių pakeitimus ir naujoves.
 
Arūnas Šileika, Gyvulininkystės ir veislininkystės skyriaus vedėjas (ŽŪM), – išmokų už gyvulius 2021 metų taisyklių pakeitimus. Pranešimas.
 
VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro Geografinių informacinių sistemų skyriaus vadovė Raminta Vitkauskienė konferencijos dalyviams ir stebėtojams pristatė 2021 m. pasėlių deklaravimo terminus ir Paraiškų priėmimo informacinės sistemos naujoves. Pranešimas.
 
Su paramos administravimo aktualijomis supažindino ir 2021 m. laukiančius pokyčius pristatė laikinai einanti NMA kanclerės pareigas Enrika Raibytė. Pranešimas.
 
Liutauras Šimkus, NMA Kontrolės departamento direktorius, pranešimo metu aptarė 2020 m. patikrų rezultatus bei pristatė 2021 m. patikrų planą, naujoves ir tarpinstitucinio patikrų optimizavimo rezultatus bei siekius. Pranešimas.
 
Konferencijos metu tradiciškai pagerbti ir NMA direktoriaus padėkomis apdovanoti seniūnijų darbuotojai. Už pagalbą ūkininkams, deklaravusiems žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus, apdovanoti: Joniškio ir Inturkės seniūnijų ūkio plėtros specialistė Regina Šulskuvienė, Šakių seniūnijos žemės ūkio specialistas Arvydas Babušis ir Mažeikių apylinkės seniūnijos seniūno pavaduotoja Regina Gramienė. Už ūkininkų skatinimą naudotis elektroninėmis bendravimo su Nacionaline mokėjimo agentūra priemonėmis padėkos įteiktos Utenos seniūnijos žemės ūkio specialistei Aistei Bernotienei, Alytaus seniūnijos žemės ūkio specialistei Daliai Norkevičienei ir Šilutės seniūnijos žemės ūkio specialistei Ramutei Girskienei.
 
NMA dėkoja visiems dalyviams ir linki sėkmingo deklaravimo.
 
Konferencijos įrašą galite rasti čia.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2021 m. balandžio 9 d. 15:42