Tiesioginių išmokų avansai pasieks aktyvius ūkininkus
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2014.10.10

Tiesioginių išmokų avansai pasieks aktyvius ūkininkus

Tiesioginių išmokų avansai pasieks aktyvius ūkininkus
Nuo š. m. spalio 16 d. pradedama mokėti avansinė vienkartinių išmokų už 2014 m. deklaruotus plotus, atitinkančius paramos tiesioginėmis išmokomis teikimo reikalavimus, dalis. Avansai bus mokami pagal nustatytą tvarką atsižvelgiant į pirmumo kriterijus.
 
Š. m. spalio 10 d. žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintas išmokos už 2014 m. deklaruotus plotus avanso dydis yra 190 Lt (55,03 Eur), o už pirmuosius hektarus nustatyta perskirstymo avansinė išmoka – 45 Lt (13,03 Eur) už vieną hektarą. 
 
Avansinės išmokos bus mokamos iki š. m. lapkričio 30 d. pagal nustatytą tvarką atsižvelgiant į Žemės ūkio ministerijos nustatytus pirmumo kriterijus. Pirmumas teikiamas pareiškėjams:
 
  • turintiems pienininkystės ūkius;
  • laikantiems gyvulių;
  • deklaravusiems pasėlių;
  • deklaravusiems pievų ir ganyklų bei turintiems sutartinių gyvulių;
  • turintiems ilgalaikių finansinių įsipareigojimų, dalyvaujantiems įgyvendinant  investicinius projektus ar turintiems didelių finansinių sunkumų dėl išskirtinių nepalankių sąlygų.
 
Pirmumo kriterijai taikomi siekiant, kad paramos lėšos kuo greičiau pasiektų tikruosius, aktyvius ūkininkus, kurių veiklai šių lėšų labiausiai reikia. Tiesioginių išmokų avansų sulauks pareiškėjai, atitinkantys nurodytus prioritetinius kriterijus, jei jų paraiškose nenustatyta neatitikimų ir atlikti visi reikiami patikrinimai.
 
2014 m. pateikta daugiau kaip 142 tūkst. paraiškų tiesioginėms išmokoms gauti, jose deklaruotas 2,8 mln. ha plotas.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. spalio 10 d. 20:30