Svarbu teikiantiems paraiškas dėl paramos už įsigytas konsultavimo paslaugas
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2020.11.25

Svarbu teikiantiems paraiškas dėl paramos už įsigytas konsultavimo paslaugas

Svarbu teikiantiems paraiškas dėl paramos už įsigytas konsultavimo paslaugas
Informuojame, kad lapkričio 24 d. buvo pakeistos finansavimo taisyklės, taikomos pareiškėjams, nuo š. m. lapkričio 20 d. teikiantiems paraiškas gauti paramą pasinaudoti konsultavimo paslaugomis. Pakoreguotose taisyklėse patikslinti reikalavimai pareiškėjams – paraiškas galės teikti ne visi ūkininkai, miško valdytojai ar kaimo vietovėse veikiančios labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės.
 
Šiuo paraiškų rinkimo etapu (lapkričio 20 d. – gruodžio 21 d.) pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Konsultavimo paslaugos, ūkio valdymo ir ūkininkų pavadavimo paslaugos“ veiklos sritį „Parama pasinaudoti konsultavimo paslaugomis“ paraiškų negalės teikti tie pareiškėjai, kurie 2017–2019 metais buvo patvirtinti konsultavimo paslaugų gavėjais ir per 36 mėnesius nuo šio patvirtinimo nepasinaudojo visa skirta parama arba pasinaudojo tik jos dalimi.
 
Taigi dėl paramos gali kreiptis tik pareiškėjai, kurie per 2017–2019 metus nebuvo patvirtinti konsultavimo paslaugų gavėjais.
 
Su įsakymu, kuriuo pakeistos KPP veiklos srities konsultavimo paslaugų gavėjų atrankos ir konsultavimo paslaugų teikimo išlaidų finansavimo taisyklės, galite susipažinti čia.
 
Primintina, jog dėl paramos pagal KPP veiklos sritį gali kreiptis ūkininkai – ūkio, kurio ekonominis dydis siekia 4 tūkstančius Eur, savininkai, miško valdytojai, turintys ne mažesnę nei 1 hektaro valdą, bei labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės, veikiančios kaimo vietovėse.
 
Paraiškos priimamos naudojantis Žemės ūkio ministerijos informacine sistema (ŽŪMIS) adresu www.zumis.lt.
 
Naudinga informacija:
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2020 m. lapkričio 25 d. 13:56