Susietoji parama už gyvulius – jau paramos gavėjų sąskaitose
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2022.05.05

Susietoji parama už gyvulius – jau paramos gavėjų sąskaitose

Susietoji parama už gyvulius – jau paramos gavėjų sąskaitose
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) jau baigė administruoti susietosios paramos paraiškas už 2021 m. laikytus gyvulius ir ūkininkams išmokėjo beveik 23 mln. Eur paramos.
 
Nors pagal teisės aktus išmokų mokėjimo termino pabaiga – š. m. birželio 30 d., NMA susietąją paramą už 2021 m. laikytus mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas jau išmokėjo beveik visiems pareiškėjams. Daugiau nei 25 tūkst. ūkininkų sąskaitas papildė beveik 23 mln. Eur parama.
 
Dalis paraiškų vis dar administruojamos dėl specifinių priežasčių, t. y. pareiškėjo mirties, negautų paveldėtojų dokumentų ar susidariusių skolų po išmokėjimo dėl įsipareigojimo nevykdymo.
 
Primename, kad susietoji parama už gyvulius mokama ūkininkams, nepertraukiamai išlaikiusiems gyvulius ne mažiau nei 60 kalendorinių dienų ir įvykdžiusiems susietosios paramos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas administravimo, kontrolės bei mokėjimo taisyklių reikalavimus. Gyvuliai turėjo būti suženklinti ausų įsagais ir įregistruoti Ūkinių gyvūnų registre (ŪGR) ne vėliau kaip iki 2021 m. spalio 31 d. Mėsiniai galvijai ir pieninių veislių buliai – ne jaunesni kaip 12 mėn. amžiaus.
 
Apie planuojamą išmokėti bei išmokėtą paramos sumą galima sužinoti prisijungus prie NMA informacinio portalo.
 
Nuotrauka iš pixabay.com
Paskutinio atnaujinimo data: 2022 m. gegužės 5 d. 15:19