Surinktos paraiškos apsisaugoti nuo vilkų daromos žalos
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2020.09.23

Surinktos paraiškos apsisaugoti nuo vilkų daromos žalos

Surinktos paraiškos apsisaugoti nuo vilkų daromos žalos
Iki rugsėjo 18 d. Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) buvo renkamos paraiškos dėl investicijų, padedančių apsaugoti ūkinius gyvūnus nuo vilkų daromos žalos, įsigijimo pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) veiklos sritį „Prevencinių priemonių taikymas prieš vilkų ūkiniams gyvūnams daromą žalą. Nors tai dar visai nauja KPP veiklos sritis ir paraiškos renkamos jau antrą kartą šiais metais, yra nemažai norinčių ja pasinaudoti – preliminariais duomenimis, pateiktos 82 paraiškos.
 
Paramos pakaks visiems pareiškėjams
 
Kaip ir po pirmojo kvietimo teikti paraiškas pagal priemonę, šįkart paramos lėšų taip pat užteks visiems pareiškėjams – jų bendra prašoma paramos suma sudaro 359 928 Eur, tuo tarpu šiam paraiškų rinkimui buvo skirta 475 747 Eur Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto paramos lėšų.
 
Daugiausia pareiškėjų – iš Utenos r. savivaldybės
 
Šiuo paraiškų teikimo etapu paraiškas galėjo teikti dar 6 šalies rajonų (Jurbarko r., Kėdainių r., Šalčininkų r., Telšių r., Utenos r. ir Zarasų r.) sklypų savininkai – šia galimybe aktyviausiai buvo naudojamasi Utenos rajone, kur pateikta 10 paraiškų – daugiausiai iš visų galimų šalies rajonų.
 
8 paraiškas pateikė sklypų, esančių Širvintų r. sav., savininkai, 7 – Anykščių r. sav., po 6 – Telšių ir Ignalinos r. sav., po 5 – Tauragės, Šilalės ir Klaipėdos r. sav., po 4 – Prienų ir Alytaus r. sav., 3 – Molėtų r. sav., po 2 – Zarasų, Vilkaviškio, Ukmergės, Lazdijų, Kauno, Kalvarijos ir Kaišiadorių r. sav., po 1 – Biržų, Rokiškio, Jurbarko, Elektrėnų ir Šalčininkų r. sav.
 
Primintina, jog paramos lėšomis 100 proc. kompensuojamas šių gyvulių apsaugos nuo vilkų priemonių įsigijimas: vielinio elektrinio aptvaro ir (arba) jo dalys, juostinio elektrinio aptvaro ir (arba) jo dalys, tinklinio elektrinio aptvaro ir (arba) jo dalys, elektros tiekimo ir palaikymo įrenginio (-ių) ir (arba) jo (-ų) dalys.
 
Didžiausia galima paramos suma vienam pareiškėjui – 5 000 Eur (PVM nekompensuojamas).
 
Naudinga informacija:
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2020 m. rugsėjo 23 d. 09:22