Smulkiųjų ūkininkų paraiškos jau vertinamos
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.11.24

Smulkiųjų ūkininkų paraiškos jau vertinamos

Smulkiųjų ūkininkų paraiškos jau vertinamos
Nuo spalio 10 d. iki lapkričio 4 d. buvo renkamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama smulkiesiems ūkiams“.
 
Paraiškas smulkieji ūkininkai galėjo teikti per Žemės ūkio ministerijos informacinę sistemą ŽŪMIS arbai tiesiogiai Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) teritoriniams skyriams. Baigus registruoti paskutines paštu gautas paraiškas, paaiškėjo paraiškų surinkimo rezultatai: norintys modernizuoti smulkiuosius ūkius pateiktė 348 paraiškas. Bendra  prašoma paramos suma sudaro 5 158 793 Eur. Šiam paraiškų rinkimo etapui buvo skirta 6 000 000 Eur paramos suma. Taigi paramos lėšų ūkininkai paprašė mažiau, nei jų šiam šaukimui buvo skirta, todėl jų užteks visiems pakankamą balų skaičių surinkusias paraiškas pateikusiesiems. Primename, kad privalomas mažiausias paramos paraiškų atrankos balų skaičius yra 35.
 
Su atrankos pirmumo eile galite susipažinti čia.
 
Aktyviausiai paraiškas teikė Vilniaus ir Kauno apskričių smulkieji ūkininkai – 61 ir 54 paraiškos, taip pat nemažai paraiškų buvo sulaukta iš Marijampolės ir Panevėžio apskričių smulkiųjų ūkininkų – 43 ir 42 paraiškos. Mažiausiai paraiškų pateikta Klaipėdos ir Telšių teritoriniuose NMA padaliniuose – po 16 paraiškų kiekviename.
 
Smulkieji ūkininkai paramos lėšas galės panaudoti smulkaus ūkio veiklai vystyti – žemės ūkio produktų gamybai, prekinių žemės ūkio produktų (pagamintų ar išaugintų valdoje) apdorojimui, perdirbimui ir teikimui rinkai.
 
Naudinga informacija:
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. lapkričio 28 d. 15:29