Skirta papildomų lėšų pradėti verslą kaime
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2020.03.03

Skirta papildomų lėšų pradėti verslą kaime

Skirta papildomų lėšų pradėti verslą kaime
Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) priėmė sprendimą skirti papildomų lėšų projektams, surinkusiems vienodą atrankos balų skaičių pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“, kai verslo planui įgyvendinti yra mokama išmoka.
 
Paraiškos pradėti verslą kaime, Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) pateiktos 2019 m. lapkričio – gruodžio mėn., į pirmumo eilę buvo surikiuotos šių metų vasario pradžioje. Sudarius pirmumo eilę paaiškėjo, kad iš 958 joje esančių paraiškų 252 paraiškoms, surinkusioms vienodą 55 atrankos balų skaičių, paramos pakako iš dalies. Tokiu atveju, vadovaudamasi Administravimo taisyklėmis, NMA kreipiasi į ŽŪM dėl papildomų lėšų skyrimo. Sprendimą dėl šių paraiškų finansavimo priima Programos valdymo komitetas.
 
ŽŪM sprendimas dėl papildomų lėšų skyrimo buvo patvirtintas vasario 28 d., juo būsimiesiems verslininkams papildomai skirta 3,7 mln. Eur paramos lėšų, o šių paraiškų vertinimo terminas NMA pratęstas dviem mėnesiais.
 
Primintina, kad šiam paraiškų pagal KPP veiklos sritį „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“, kai verslo planui įgyvendinti yra mokama išmoka, rinkimo etapui buvo skirta 7 mln. Eur paramos lėšų, tuo tarpu bendra pareiškėjų, kurių paraiškos surinko reikiamą balų skaičių, prašoma paramos suma sudarė daugiau kaip 16 mln. Eur. Gavus papildomų lėšų parama galės būti išmokėta iš viso 632 pareiškėjams.
 
Naudinga informacija:
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2020 m. kovo 3 d. 11:49