Šiemet daugiamečių pievų atkurti nereikės
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2022.12.01

Šiemet daugiamečių pievų atkurti nereikės

Šiemet daugiamečių pievų atkurti nereikės
Įvertinus 2022 metų deklaruotų daugiamečių pievų duomenis, Lietuva neperžengė leistinos pievų plotų sumažėjimo ribos ir ūkininkams suartų pievų šiais metais atkurti nereikės, tačiau svarbu, kad būtų laikomasi įsipareigojimo dėl pievų išlaikymo ateityje.
 
Lietuva yra įsipareigojusi Europos Sąjungai išsaugoti daugiametes pievas. Daugiamečiais žolynais užsėtų plotų ir bendro žemės ūkio paskirties žemės ploto santykis negali sumažėti daugiau kaip 5 proc., palyginti su referenciniu santykiu. Nacionalinės mokėjimo agentūros ir Žemės ūkio ministerijos specialistams bendromis pastangomis pavyko patikslinti 2022 m. deklaruotų daugiamečių pievų duomenis ir statistiškai pagrįsti, įtraukiant papildomus plotus, kurie pagal aktualią žemėnaudą buvo nustatyti kaip daugiamečių pievų plotai, kad 5 proc. riba nebuvo peržengta.
 
Primename, kad įsipareigojimas išlaikyti daugiametes pievas išlieka – ūkininkai, teikdami paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškas, įsipareigoja daugiamečių pievų nearti. Prašome laikytis įsipareigojimo dėl daugiamečių pievų išlaikymo ateityje.
 
Suartų daugiamečių pievų žemėlapį, kuriame yra pateikta informacija apie suartus daugiamečių pievų plotus per paskutinius dvejus metus, galite rasti čia.
 
Naudinga informacija
 
Nuotrauka iš unsplash.com
Paskutinio atnaujinimo data: 2022 m. gruodžio 1 d. 12:52