Siekiama užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimams
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2012.06.11

Siekiama užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimams

Siekiama užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimams
Į Europos Sąjungos (ES) išmokas pretenduojančių ūkininkų laukuose šiuo metu pats darbymetis. Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) specialistai tikrina, kaip paramą gaunantys ar jos siekiantys žemdirbiai laikosi prisiimtų įsipareigojimų. Taip pat tikrinama, ar paraiškose paramai gauti deklaruoti duomenys yra teisingi.
 
Reikėtų atkreipti dėmesį, kad NMA, siekdama užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimams išnuomojant ir perregistruojant gyvulius, itin atidžiai tikrins pareiškėjus, kurie:
 
  • nuo balandžio 1 d. iki birželio 1 d.  pirmąkart įregistravo gyvulius, avis, ožkas ar arklinių šeimos gyvūnus arba žymiai padidino gyvulių, avių, ožkų ar arklinių šeimos gyvūnų, užregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, skaičių;
  • gyvulių, avių, ožkų ar arklinių šeimos gyvūnų laikymo vieta nutolusi nuo deklaruotų žalienų plotų (yra ne toje pačioje arba gretimoje savivaldybėje), tuo atveju, kai pareiškėjas prašo paramos pagal priemonę „Išmokos ūkininkams vietovėse, kuriose yra kliūčių, išskyrus kalnuotas vietoves“;
  • deklaruoja didelį pievų ir ganyklų plotą (daugiau kaip 90 proc. viso deklaruoto ploto).
 
Nustačius, kad deklaruotų gyvulių faktiškai nėra, bus taikomos sankcijos, numatytos Sankcijų už kompleksinės paramos reikalavimų pažeidimo taikymo metodikoje.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. rugpjūčio 18 d. 11:00