Rugpjūčio 31 – paskutinė šienavimo darbų diena
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.08.17

Rugpjūčio 31 – paskutinė šienavimo darbų diena

Rugpjūčio 31 – paskutinė šienavimo darbų diena
Nespėję nušienauti pievų ūkininkai turėtų paskubėti, nes šį darbą jie privalo padaryti iki rugpjūčio 31 d. Pareiškėjai, deklaruojantys pievas ir ganyklas ir laikantys nepakankamai žolėdžių gyvulių deklaruojamam pievų plotui, deklaruojamus laukus turi nušienauti du kartus per sezoną. Šiems pareiškėjams – tai jau antrojo šienavimo termino pabaiga.
 
Pareiškėjai, nelaikantys žolėdžių ūkinių gyvūnų arba jų laikantys mažiau kaip 0,1 SG deklaruojamam pievos hektarui, privalo ne tik nušienauti pievas du kartus per sezoną, bet ir pildyti „Pievų tvarkymo darbų registracijos žurnalą“. Pažymėtina, kad pievų tvarkymo darbai turi būti užregistruoti žurnale per tris darbo dienas, bet ne vėliau kaip iki Nacionalinės mokėjimo agentūros patikros vietoje atlikimo dienos.
 
Ūkininkai, kurių deklaruojami pievų plotai būtini gyvuliams ganyti, t. y. kurių einamųjų metų laikotarpiu nuo sausio 1 d. iki birželio 30 d. žolėdžių ūkinių vidurkis sudaro ne mažiau kaip 0,3 SG vienam hektarui, sutvarkyti pievų plotus privalo vieną kartą per sezoną iki rugpjūčio 31 d. Po šio termino deklaruojamuose laukuose privalu aptikti žolėdžių ūkinių gyvūnų buvimo lauke ir ganymo požymių. Jeigu kai kuriuose laukuose nebus ganoma, juos būtina nušienauti. Nupjauta žolė (šienas, žalioji masė ar kt.) iš lauko turi būti išvežta arba supresuota arba šienas sudėtas į kūgius, arba žolė susmulkinta ir tolygiai paskleista visame lauko plote. Šiems pareiškėjams „Pievų tvarkymo darbų registracijos žurnalo“ pildyti nereikia. Tačiau ūkininkai, kurių laikomų gyvūnų vidurkis sudaro nuo 0,1 iki 0,3 SG vienam deklaruojamų pievų hektarui, minėtą žurnalą privalo pildyti.
 
Naudinga informacija
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. rugpjūčio 17 d. 16:09