Rugpjūčio 1 d. – aktuali data deklaruojant pūdymo plotus
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2021.07.16

Rugpjūčio 1 d. – aktuali data deklaruojant pūdymo plotus

Rugpjūčio 1 d. – aktuali data deklaruojant pūdymo plotus
Pareiškėjams, siekiantiems gauti išmokas už deklaruotus juodojo ir (ar) žaliojo pūdymo plotus, primename, kad iki rugpjūčio 1 d. šiuose plotuose negali būti vykdoma jokia žemės ūkio gamyba. Taip pat atkreipiame dėmesį į kitus svarbius įsipareigojimus.
 
Deklaruojant pūdymą, būtina užtikrinti, kad nuo sausio 1 d. iki rugpjūčio 1 d. šiame plote nebūtų vykdoma jokia žemės ūkio gamyba einamųjų metų produkcijai gauti, t. y. juodajame pūdyme nebūtų vykdoma sėja, nebūtų auginamas ar nuimamas derlius, žaliajame pūdyme nebūtų ganomi gyvuliai, šienaujama žolė, išskyrus žaliosios masės susmulkinimą ir įterpimą į dirvą.
 
Juodasis pūdymas turi būti periodiškai įdirbamas taip, kad jame nebūtų subrendusių ir žydinčių piktžolių, o žaliajame pūdyme dirvos struktūrai gerinti auginami žemės ūkio augalai į dirvą turi būti įterpiami ne vėliau kaip iki einamųjų metų rugsėjo 1 d. – prieš įterpiant į dirvą nuimti šių augalų derlių draudžiama.
 
Pareiškėjai turi laikytis geros agrarinės būklės reikalavimų dėl juodojo pūdymo: ariamojoje žemėje turi būti auginami žemės ūkio augalai arba laikomas juodasis pūdymas. Juodąjį pūdymą (išskyrus juodąjį pūdymą ekologinių laukų apsaugos juostose) iki kiekvienų metų lapkričio 15 d. būtina apsėti arba apsodinti žemės ūkio augalais.
 
Jei pūdymas naudojamas EASV užskaitai, jame draudžiama naudoti augalų apsaugos priemones laikotarpiu nuo sausio 1 d. iki rugpjūčio 1 d.
 
Primename, kad apie įvykdytus įsipareigojimus galima pranešti naudojantis mobilia programėle „NMA agro“. Pranešimų siuntimo vaizdo instrukciją rasite „YouTube“, čia.
 
Naudinga informacija:
 
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2021 m. liepos 16 d. 09:10