Pristatytas Skaidrumo linijos projektas
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2013.01.28

Pristatytas Skaidrumo linijos projektas

Pristatytas Skaidrumo linijos projektas
Praėjusią savaitę Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos darbuotojams buvo pristatyta interneto svetainė www.skaidrumolinija.lt. Tai – prevencinė skaidrumo priemonė, skirta tam, kad institucijos, atsidūrusios svetainės virtualiame žemėlapyje, sužinotų apie galimus savo darbuotojų pažeidimus, problemines sritis ir būtų paskatintos imtis priemonių, kad tokie dalykai nebesikartotų.
 
Agentūroje apsilankiusi „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovė Neringa Mickevičiūtė pasakojo, jog pagrindinė www.skaidrumolinija.lt funkcija – sudaryti galimybę patogiai ir greitai pranešti apie galimus biurokratizmo ir korupcijos atvejus, pvz., kyšininkavimą, piktnaudžiavimą tarnyba, sprendimų priėmimo vilkinimą ar vengimą priimti sprendimą iš esmės. Svetainėje esančiame žemėlapyje bet kuris asmuo gali tiksliai pažymėti, kur buvo padarytas pažeidimas (miestas, gatvė, institucija). Svetainėje nurodytos sritys, kuriose dažniausiai pasitaiko korupcijos ir biurokratizmo atvejų. Apie galimai neskaidrias veikas, susijusias su paramos administravimu, galima pranešti pasirinkus „ES paramos skirstymas“ sritį.
 
Be to, svetainėje galima viešai arba neviešai užduoti klausimus, kaip elgtis, susidūrus su minėtais pažeidimais, bei patarti kitiems lankytojams, kurie svetainėje pateikė klausimų.
 
Skaidrumas – viena iš pamatinių Nacionalinės mokėjimo agentūros vertybių, tad įstaigoje  nuolat vykdomi darbuotojų mokymai, keičiamasi gerąja patirtimi su teisėsaugos institucijomis, kitomis paramą administruojančiomis agentūromis, atliekamas teisės aktų ir projektų antikorupcinis vertinimas. Bendradarbiaudama su „Transparency International“, agentūra siūlo savo klientams pasinaudoti galimybe elektroninėje erdvėje viešai pranešti apie galimas korupcines veikas. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį, kad „Skaidrumo linija“ neinicijuoja tolesnio skundo tyrimo. Galimai neskaidri Nacionalinės mokėjimo agentūros darbuotojų veika tiriama pateikus pranešimą per Nacionalinės mokėjimo agentūros administruojamą „Pasitikėjimo liniją“.
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. rugpjūčio 18 d. 12:48