Prieš prasidedant deklaravimui – tradicinė konferencija
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2014.03.27

Prieš prasidedant deklaravimui – tradicinė konferencija

Prieš prasidedant deklaravimui – tradicinė konferencija
Šių metų kovo 26 dieną Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) sukvietė rajonų savivaldybių merus, žemės ūkio skyrių vedėjus, socialinių partnerių atstovus į tradicinę konferenciją, skirtą artėjančio žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo aktualijoms aptarti.
 
Kasmet organizuojamos konferencijos metu Žemės ūkio ministerijos, NMA bei Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro specialistai dalijasi ne tik sukaupta patirtimi, bet ir įsiklauso į pasiūlymus, kaip sumažinti ūkininkams administravimo naštą, priartinti ES paramą prie potencialių klientų. Apsikeitimas nuomonėmis, konkrečių problemų įvardijimas bei veiksmų joms spręsti numatymas prisideda prie sėkmingo paramos lėšų įsisavinimo.
 
Apie reikalavimus tiesioginėms išmokoms gauti 2014 m. bei naujojo programinio laikotarpio pagrindines nuostatas kalbėjo pirmasis pranešėjas – Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) atstovas Karolis Anužis. Tiesioginės paramos lėšos naujajame laikotarpyje Lietuvai padidėjo net 70 proc. – nuo 6,5 mlrd. Lt 2007–2013 m. iki 11,2 mrd. Lt 2014–2020 m. Su Karolio Anužio pranešimu galima susipažinti paspaudus šią nuorodą.
 
Apie su plotu susijusių Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos (KPP) priemonių aktualijas ir artėjantį paraiškų rinkimą papasakojo ŽŪM atstovas Gediminas Mažeika. Pranešėjas pateikė KPP „plotinių“ priemonių įgyvendinimui keliamų ir naujame programiniame 2014–2020 m. laikotarpyje numatytų reikalavimų lyginamąją analizę. Su Gedimino Mažeikos pranešimu galima susipažinti paspaudus šią nuorodą.
 
Paraiškų priėmimo naujoves 2014 m. –  deklaruojamų plotų įbraižymą, naudmenų klasifikatoriaus kodus, reikalavimus paraiškų teikimui – pristatė Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro atstovė Donata Vilutienė, su pranešimu galima susipažinti paspaudus šią nuorodą.
 
NMA atstovė Raimonda Danė savo pranešime pristatė 2013 m. paraiškų administravimo rezultatus. Ji atkreipė dėmesį į administravimo metu dažniausiai identifikuotus trūkumus paraiškose, pagrindines šių trūkumų tendencijas, akcentavo bendradarbiavimo su rajonų žemės ūkio padaliniais formas. Su Raimondos Danės pranešimu galima susipažinti paspaudus šią nuorodą.
 
Apie vykdomas patikras papasakojo NMA atstovas Vygintas Dūda. Jis pateikė 2013 m. atliktų patikrų statistiką pagal rajonus ir priemones, palygino skirtingų metų aptiktų pažeidimų rezultatus. Su Vyginto Dūdos pranešimu galima susipažinti paspaudus šią nuorodą.
 
Konferencijos pabaigoje buvo įteiktos padėkos rajonų seniūnijų darbuotojams, prisidėjusiems prie sklandaus žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo 2013 m. NMA Tiesioginės paramos departamentas atrinko tris rajonus, kurių pateiktose paraiškose nustatyta mažiausiai neatitikimų. Kėdainių, Tauragės ir Šilalės r. žemės ūkio skyrių vedėjai pasiūlė tris kandidates – Dotnuvos seniūnijos specialistę Rimvaldą Masalskienę, Skaudvilės seniūnijos žemės ūkio specialistę Ritą Augustytę,  Didkiemio seniūnijos žemės ūkio specialistę Birutę Skurdelienę.
 
„Džiaugiuosi turėdamas galimybę šiems seniūnijų darbuotojams šiandien asmeniškai padėkoti už atidų ir kruopštų darbą priimant paramos už plotus priemonių paraiškas,“ – įteikdamas padėkas ir atminimo dovanėles, sakė NMA direktorius Erikas Bėrontas.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. rugpjūčio 14 d. 12:21