Prasideda žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2017.04.10

Prasideda žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas

Prasideda žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas
Nuo balandžio 10 d. šalies ūkininkai kviečiami deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir pasėlius. Deklaruoti žemės ūkio naudmenas bei kitus plotus tiesioginėms išmokoms gauti bus galima iki birželio 6 d. (pavėluotai iki liepos 1 d.)
 
Kaip ir ankstesniaisiais metais, bendrojoje paraiškoje galima prašyti paramos pagal su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones („Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“, Ekologinis ūkininkavimas“, „Su Natura 2000 ir Vandens pagrindų direktyva susijusios išmokos“, „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“), taip pat susietosios paramos už mėsinius galvijus ir mėsines avis, pieninių veislių bulius, pienines ožkas, pienines karves ir ėriavedes.
 
Neužmiršti pateikti paraiškų turėtų ir tęsiantieji prisiimtus įsipareigojimus pagal ankstesnio laikotarpio programos priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programas ir (arba) veiklas. Svarbu paminėti, kad šiais metais naujos paraiškos pagal KPP priemonę „Ekologinis ūkininkavimas“ nepriimamos. Paraiškas gali teikti tik tęsiantys įsipareigojimus pagal KPP priemonę „Ekologinis ūkininkavimas“ arba Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programą „Ekologinis ūkininkavimas“ ekologinių ūkių valdytojai.
 
Pateikus paraišką pavėluotai (po birželio 6 d.), už kiekvieną pavėluotą darbo dieną galutinė paramos suma mažinama 1 proc. Pažymėtina, kad po birželio 6 d. paraiškos sertifikuoti ekologinę gamybą ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą užaugintus vaisius, uogas ir daržoves nepriimamos.
 
Pateikti paraišką galima seniūnijoje, kurioje registruota pareiškėjo žemės ūkio valda, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos rajonų biure, taip pat internetu, savarankiškai prisijungus prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos.
 
Už paraiškos bei kitus duomenis atsako juos pateikę pareiškėjai.
 
Mieli ūkininkai, pildydami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaraciją, pažymėkite, jog norite gauti informaciją e. būdu, tada Jūsų paraiškos administravimas truks trumpiau ir parama pasieks greičiau!
 
Naudinga informacija:
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2017 m. balandžio 20 d. 10:20