Pranešti apie sutvarkytus naujus plotus galima jau dabar programėle „NMA agro“
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2021.08.12

Pranešti apie sutvarkytus naujus plotus galima jau dabar programėle „NMA agro“

Pranešti apie sutvarkytus naujus plotus galima jau dabar programėle „NMA agro“
Pasibaigus šių metų žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo laikotarpiui, dalis ūkininkų netinkamus paramai skirti plotus jau sutvarkė ir pavertė juos tinkamais gauti paramą. Apie pasikeitusias kontrolinių žemės sklypų (KŽS) ribas pareiškėjai gali informuoti mobiliąja programėle „NMA agro“. Tai galima padaryti jau dabar, nelaukiant nustatyto termino iki gruodžio 1 d.
 
Ūkininkai raginami pranešti NMA apie buvusius netinkamus paramai plotus paverstus tinkamais, pvz., iškirtus medžius, išrovus kelmus, išvežus nupjautus medžius ir medžių liekanas, sutvarkius akmenų krūvas ar kt., arba, jei tinkami paramai plotai virto netinkamais. Šiems pranešimams pateikti itin patogi mobilioji „NMA agro“ programėlė.
 
Pranešant apie KŽS ribų pakeitimus per „NMA agro“, reikia atsiųsti vietovės nuotraukas, kuriose būtų užfiksuotas atliktas pakeitimas. Siunčiant pranešimą reikėtų pasirinkti skiltį „Pranešti apie atliktą veiklą“, tuomet nurodyti tipą „Sutvarkytas paramai tinkamas plotas“, o tada jau galima fotografuoti spaudžiant fotoaparato ženkliuką. Nuotrauką galima išsiųsti paspaudus laiško ženkliuką.
 
Dėl kiekvieno pakeitimo būtina pateikti bent dvi nuotraukas, kuriose būtų matomi nustatyti vietą padedantys objektai – medžiai, kelias, upė, namas ir pan. Taip pat teikiant informaciją per programėlę „NMA agro“ reikia nurodyti pareiškėjo vardą, pavardę / įmonės pavadinimą ir valdos kodą ar projekto numerį. Informaciją apie savo pateiktus pranešimus galima matyti NMA informacinio portalo pranešimų skiltyje. 
 
Tik patikslinę KŽS ribas pareiškėjai kitais metais galės pretenduoti į išmokas už sutvarkytus ir tinkamais paramai skirti tapusius plotus.
 
Apie programėlės „NMA agro“ panaudojimo galimybes, pranešimo siuntimo, nuotraukų fotografavimo instrukciją bei kitą naudingą informaciją rasite specialioje programėlei skirtoje skiltyje www.nmaagro.lt.
 
Nuotrauka iš istockphoto.com
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2021 m. rugpjūčio 12 d. 15:55