Prancūzijos diplomatai susipažino su pažangiais paramos administravimo procesais
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2017.06.08

Prancūzijos diplomatai susipažino su pažangiais paramos administravimo procesais

Prancūzijos diplomatai susipažino su pažangiais paramos administravimo procesais
Šių metų birželio 8 dieną Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) lankėsi Prancūzijos ambasados Lenkijoje patarėjas Jean-Louis Buer, atsakingas už žemės ūkio ir maisto pramonės klausimus Lenkijoje, Baltijos valstybėse ir Vengrijoje.
 
Šis patarėjo vizitas Lietuvoje – antrasis po pusantrų metų pertraukos. Viešnagės tikslas – iš pirmų lūpų sužinoti, kaip šalis įgyvendina ES bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) strateginius uždavinius, su kokiais iššūkiais susiduria. Susitikime NMA taip pat dalyvavo  Prancūzijos ambasados Lietuvoje ekonomikos patarėjas Jack Pillain ir ekonomikos patarėjo pavaduotoja  Danutė Litvinienė.
 
Susitikimo metu NMA direktorius Erikas Bėrontas Prancūzijos diplomatinio korpuso atstovams pristatė institucijos pasiekimus, administruojant ES paramą žemės ūkiui ir kaimo plėtrai, supažindino svečius su inovatyviomis technologijomis, kurias įdiegus  NMA, žymiai paspartėjo paramos administravimas.  Siekdama užtikrinti efektyvų ir skaidrų ES paramos administravimą, NMA savo veikloje plačiai taiko šiuolaikinių technologijų pasiekimus, susijusius su palydoviniais ortofoto vaizdais, robotizacija bei kitomis inovacijomis. 
 
Diskusijų metu buvo aptartos ir kitos aktualijos, svarbios Lietuvos ir Prancūzijos mokėjimo agentūroms. Kadangi Prancūzijos ambasados Lenkijoje patarėjas prieš keletą metų tėvynėje dirbo organizacijoje, atliekančioje tas pačias funkcijas kaip NMA, jam problemos ir aktualijos yra gerai pažįstamos: ūkininkų senėjimo klausimų sprendimo būdai, paramos ekologiniam ūkininkavimui skatinimas, kontrolės funkcijų atlikimo supaprastinimas ir kt. Aptartos ir NMA bendradarbiavimo su kolegomis Prancūzijoje perspektyvos.    
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2017 m. birželio 8 d. 16:38