Pradėtas įgyvendinti tarptautinis projektas
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2012.07.03

Pradėtas įgyvendinti tarptautinis projektas

Pradėtas įgyvendinti tarptautinis projektas
2012 m. birželio mėn. pradėtas įgyvendinti tarptautinis projektas „Moldovos mokėjimo agentūros administracinių gebėjimų stiprinimas – institucinės veiklos optimizavimas, reorganizuojant  teritorinius skyrius“. LR užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos finansuojamą projektą vykdo Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA).
 
Dar 2011 m. rugsėjo 19–22 d. NMA lankėsi generalinio direktoriaus Petru Maleru vadovaujama Moldovos Intervencijos ir žemės ūkio išmokų agentūros (MMA) atstovų delegacija. Vizito metu, NMA pristačius savo veiklą, moldavai išreiškė norą bendradarbiauti su NMA, kuriant Europos Sąjungos (ES) reikalavimus atitinkančią instituciją.
 
Šiuo metu MMA siekia optimizuoti savo teritorinių skyrių veiklą, mažindama jų skaičių, pakeisdama savo padalinių struktūrą ir atitinkamai perskirstydama teritorinių skyrių atliekamas funkcijas pagal NMA egzistuojantį modelį.
 
Siekiant perduoti moldavams NMA patirtį, buvo pradėtas įgyvendinti projektas „Moldovos mokėjimo agentūros administracinių gebėjimų stiprinimas – institucinės veiklos optimizavimas, reorganizuojant  teritorinius skyrius“. Šio projekto įgyvendinimas numatytas Moldovoje ir Lietuvoje. Pirmasis susitikimas jau įvyko birželio 18–22 d. MMA būstinėje Kišiniove, kur lankėsi NMA ekspertai. Susitikimo metu buvo pasikeista patirtimi abiems institucijoms aktualiais klausimais. Vizito Moldovoje metu NMA atstovai lankėsi Moldovos Bardaro kaime, kur susipažino su vienu didžiausių Moldovoje šiltnamių kompleksu, įrengtu  nacionalinės paramos lėšomis.
 
Baigiamajame susitikime NMA ir MMA specialistai apibendrino atliktą darbą  ir susitarė dėl tolesnio bendradarbiavimo, kaip numatyta projekte. Planuojama,  kad kitas dvišalis susitikimas įvyks 2012 m. spalio mėn. Lietuvoje.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. rugpjūčio 18 d. 11:05