Pradedamas vietos plėtros strategijų įgyvendinimas
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2017.06.02

Pradedamas vietos plėtros strategijų įgyvendinimas

Pradedamas vietos plėtros strategijų įgyvendinimas
49-iuose šalies regionuose įsikūrusios vietos veiklos pradeda skelbti kvietimus teikti vietos projektų paraiškas. Per 20142020 m. programos įgyvendinimo laikotarpį pagal „Leader“ programą Lietuvos kaimus pasieks 110 mln. eurų.
 
Planuojama, kad panaudojant šias lėšas, bus paremta daugiau kaip 2 tūkst. projektų, pridėsiančių prie inovacijų, verslo, interneto naudojimo, nevyriausybinio sektoriaus skatinimo, kaimų atnaujinimo. „Leader“ metodas įgyvendinamas principu „iš apačios į viršų“ – tai reiškia, kad vietos gyventojai, įvairių sektorių atstovai, patys pasirenka jų regiono plėtros strategiją ir svarbiausias priemones jai įgyvendinti.
 
„Leader“ metodo aktualijos buvo aptartos vakar Nacionalinės mokėjimo agentūros organizuotoje diskusijoje, kurioje dalyvavo šalies vietos veiklos grupių, NMA ir Žemės ūkio ministerijos atstovai. Kaip pažymėjo NMA vadovas Erikas Bėrontas, agentūros ir vietos veiklos grupių bendradarbiavimas padės užtikrinti tinkamą ir efektyvų vietos projektų įgyvendinimą, o NMA visada sieks būti pirmiausia pagalbininkė vietos veiklos grupei.
 
Pasak vietos veiklos grupių tinklo pirmininkės Violetos Jankauskienės, 14 regionų jau paskelbti pirmieji kvietimai teikti vietos projektus. Planuojamus darbus ir svarbiausius juos įtakojančius veiksnius pirmininkė pristatė savo pranešime, kurį galite rasti čia.
 
NMA atstovė Beata Zemska priminė NMA ir VVG bendradarbiavimo procesą administruojant priemonę „LEADER programa“ 2014-2020 m. laikotarpiu: nuo vietos projektų finansavimo sąlygų aprašo rengimo iki  vietos projektų atrankos komiteto posėdžio. Pranešimą galite rasti čia.
 
Pamatyti jau paskelbtus vietos projektų kvietimus ir kitą aktualią informaciją galite NMA svetainėje esančiame žemėlapyje.
 
Pasiūlymus paramos administravimo mechanizmo tobulinimui galite teikti adresu crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOnBhcnRuZXJpc0BubWEubHQiPjx1PnBhcnRuZXJpczwvdT48dT5Abm1hLmx0PC91PjwvYT4=:xx
 
Naudinga informacija:
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2017 m. birželio 2 d. 15:27