Pradedamas kasmetinis pasėlių deklaravimas
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2018.04.16

Pradedamas kasmetinis pasėlių deklaravimas

Pradedamas kasmetinis pasėlių deklaravimas
Nuo balandžio 16 d. šalies žemdirbiai kviečiami deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir pasėlius. Deklaruoti žemės ūkio naudmenas bei kitus plotus tiesioginėms išmokoms gauti bus galima iki birželio 4 d. (pavėluotai iki birželio 29 d.)
 
Tiesioginių išmokų paraiškoje ūkininkai gali prašyti paramos ir pagal su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones: „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“, Ekologinis ūkininkavimas“, „Su Natura 2000 ir Vandens pagrindų direktyva susijusios išmokos“, „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“, taip pat susietosios paramos už mėsinius galvijus ir mėsines avis, pieninių veislių bulius, pienines ožkas, pienines karves ir ėriavedes.
 
Neužmiršti pateikti paraiškų turėtų ir tęsiantieji prisiimtus įsipareigojimus pagal ankstesnio laikotarpio programos priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programas ir (arba) veiklas, taip pat ekologinių ūkių valdytojai.
 
Kaip ir ankstesniaisiais metais paraiškas galima teikti seniūnijoje, kurioje registruota pareiškėjo žemės ūkio valda, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos rajonų biure, taip pat savarankiškai internetu, prisijungus prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos.
 
Pateikus paraišką pavėluotai (po birželio 4 d.), už kiekvieną pavėluotą darbo dieną galutinė paramos suma mažinama 1 proc. Pažymėtina, kad po birželio 4 d. paraiškos sertifikuoti ekologinę gamybą ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą užaugintus vaisius, uogas ir daržoves nepriimamos.
 
Taip pat ūkininkai, siekiantys kompensacinės paramos už žuvusius ir (arba) nepasėtus žieminius pasėlius dėl 2017 m. vasaros liūčių, paraiškas turi pateikti iki birželio 4 d. Vėliau prašymai gauti kompensacines išmokas nebus tenkinami.
 
Svarbu priminti, kad už paraiškos duomenų teisingumą atsako pareiškėjas.
 
Mieli ūkininkai, pildydami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaraciją, pažymėkite, jog norite gauti informaciją e. būdu, tada Jūsų paraiškos administravimas truks trumpiau ir parama pasieks greičiau!
 
Naudinga informacija:
 
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2018 m. balandžio 23 d. 11:09