Pieno gamintojai sulauks laikinosios paramos
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2015.01.06

Pieno gamintojai sulauks laikinosios paramos

Pieno gamintojai sulauks laikinosios paramos
Pieno gamintojams, patyrusiems nuostolių dėl Rusijos Federacijos pieno gaminių importo embargo, bus suteikta laikinoji parama. Jiems skiriama 14,1 mln. Eur (48,6 mln. Lt) Europos Sąjungos ir 8,7 mln. Eur (30 mln. Lt) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų. Parama nukentėjusiems ūkininkams bus mokama š. m. vasario–balandžio mėnesiais.
 
Laikinoji parama apskaičiuojama už 2014 m. rugpjūčio–lapkričio mėn. faktiškai parduotą  Nacionalinės mokėjimo agentūros patvirtintiems pieno supirkėjams natūralaus riebumo pieno kiekį. Ūkininkams bus mokama už parduoto pieno toną 27,06 Eur (93,42 Lt) iš Europos Sąjungos ir 16,70  Eur (57,67 Lt) iš Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų.
 
Atkreiptinas dėmesys į tai, kad paramą gaus tik tie pieno gamintojai, kurie yra registruoti Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo centro registre valdos valdytojais arba partneriais. Valdos valdytojais arba partneriais minėtame registre jie turi būti užregistruoti ne vėliau, kaip iki praėjusių metų lapkričio 30 d.
 
Tačiau išmokų už pieną nesulauks ūkininkai, kurių valdose valdytojų ar jų partnerių vardu Ūkinių gyvūnų registre 2014 m. rugpjūčio 1 d. – lapkričio 30 d. nebuvo registruotų pieninių karvių. Taip pat laikinoji parama nebus skiriama ūkininkams, kurie nurodytu laikotarpiu pardavė mažiau kaip 100 kg natūralaus riebumo pieno.
 
Į laikinąją paramą negalės pretenduoti ir paramos gavėjai pagal Kaimo plėtros 2004–2006 metų plano priemonę „Ankstyvo pasitraukimo iš prekinės žemės ūkio gamybos rėmimas“ ir Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Ankstyvas pasitraukimas iš prekinės žemės ūkio gamybos“.
 
Su laikinosios paramos pieno gamintojams mokėjimo taisyklėmis galima susipažinti, paspaudus šią nuorodą.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. birželio 3 d. 14:52