Pereinamojo laikotarpio išmokos nemažėja
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2021.12.10

Pereinamojo laikotarpio išmokos nemažėja

Pereinamojo laikotarpio išmokos nemažėja
Žemės ūkio ministerija patvirtino 2021 metų pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos už pasėlius ir ūkinius gyvūnus išmokų dydžius. Išmokos liko tokios pačios, kaip ir pernai.
 
Ši parama skirta palaikyti žemdirbių pajamų stabilumą, didinti lietuviškų žemės ūkio produktų konkurencingumą bendroje ES rinkoje ir mažinti COVID-19 pandemijos pasekmes žemės ūkiui.
 
Specialioji išmoka už bulius bus 212 Eur už vnt., už karves žindenes ir telyčias – 111 Eur už vnt., už ėriavedes – 3,22 Eur už vnt.
 
Speciali išmoka augalininkystės sektoriui skirta pasėlius deklaravusiems baltyminių augalų augintojams – 23,40 Eur už ha. 
 
Paramos sumą kiekvienam gavėjui apskaičiuos ir išmokės Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos – jiems patiems niekur kreiptis nereikia.
 
Pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama bus pradėta mokėti jau gruodį. Visą numatytąją sumą planuojama išmokėti kitų metų pradžioje.
 
Šiemet šalies žemdirbių pajamoms palaikyti skirta 24,9 mln. Eur pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos. Ji mokama už pieną, gyvulius ir pasėlius. Daugiausiai skirta pienininkystės sektoriui, t. y. atsietosioms išmokoms už parduotą pieną. Minėtajam sektoriui skirta didžiausia galima pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos suma – 12,3 mln. Eur  ir ji jau išmokėta rugsėjį.
 
Žemės ūkio ministerijos informacija
Paskutinio atnaujinimo data: 2021 m. gruodžio 10 d. 16:25