Pažintis su biodinaminiu ūkiu
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.07.21

Pažintis su biodinaminiu ūkiu

Pažintis su biodinaminiu ūkiu
Tęsiamas apsilankymų pas paramos gavėjus ciklas, prasidėjęs praėjusią savaitę. Šį antradienį NMA darbuotojai lankė Širvintų rajone įsikūrusį Kristinos ir Arūno Martinėlių ūkį.
 
Ūkis pasirinktas rekomendavus socialiniams partneriams – Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijai. Įdomu tai, kad ūkis – biodinaminis. Pasak svetingo jo šeimininko Arūno Martinėlio, biodinaminis ūkininkavimas, laikomas aukštesne ekologinio ūkininkavimo pakopa, Lietuvoje žengia tik pirmuosius žingsnius. Tokių ūkių Lietuvoje yra 8, o vienas iš jų – Levaniškių kaime įsikūrusių Martinėlių.
 
Įvairias kultūras auginantys ūkininkai šiuo metu siekia investuoti į gyvulininkystę – mėsinių galvijų banda siekia per šimtą vienetų. Ne kartą pasinaudoti ir NMA administruojama ES bei valstybės biudžeto parama. „Be jos nebūtume ūkio modernizavę ir tiek pasiekę“, - teigė A. Martinėlis.
 
Dėkojame ūkio šeimininkui už skirtą laiką bei Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijai už pagalbą organizuojant apsilankymą!
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. liepos 21 d. 07:55