Pavedimo duomenys padės nustatyti mokėtojo tapatybę
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2014.09.12

Pavedimo duomenys padės nustatyti mokėtojo tapatybę

Pavedimo duomenys padės nustatyti mokėtojo tapatybę
Laikantis asmens duomenų naudojimo apsaugos reikalavimų, klientai, kurie naudojasi elektroniniu banku, turi galimybę mokėjimo pavedimuose nenurodyti savo asmens kodo. Tačiau nusprendusiems neskelbti savo asmens kodo mokėtojams  rekomenduojama nurodyti kitus duomenis, padėsiančius nustatyti tapatybę.
 
Asmenys, pervesdami pinigus per elektroninį banką, gali pasirinkti sutikti perduoti gavėjui savo asmens kodą arba nesutikti. Vis dėlto, klientui nusprendus nenurodyti asmens kodo, mokėjimo pavedimo gavėjui sunkiau nustatyti mokėtojo tapatybę.
 
NMA Finansų ir apskaitos departamento specialistai iš klientų gauna mokėjimo pavedimus apmokėti skoloms, kurios susidarė pritaikius sankcijas už teisės aktuose ir (arba) paramos sutartyje numatytų įsipareigojimų nevykdymą ir (arba) nustatytų reikalavimų nesilaikymą.
 
Kadangi NMA per metus administruoja daugiau kaip 180 tūkst. paraiškų paramai gauti, pasitaiko atvejų, kai mokėtojų vardai ir pavardės sutampa. Todėl nesant kitų mokėjimo pavedimo duomenų, mokėtojo bei mokėjimo operacijos identifikacijos procesas gali užtrukti.
 
Taigi, siekiant kuo greičiau nustatyti mokėtojo tapatybę, patariama mokėjimo pavedimuose nurodyti papildomus duomenis. Jei nenurodomas asmens kodas, rekomenduojama parašyti paraiškos numerį.
 
Nusprendusieji mokėjimo pavedimuose nurodyti asmens kodą neturėtų nerimauti dėl duomenų saugumo. NMA informacijos saugumo valdymo sistema yra sertifikuota pagal ISO 27001 standartą, todėl klientų asmens duomenys yra griežtai saugomi ir kontroliuojamas jų naudojimas. 
 
Finansų ir apskaitos departamento specialistai prašo klientų atkreipti dėmesį į nurodytų duomenų tikslumą. Pasitaiko, kad paramos gavėjas nurodo klaidingą banko sąskaitos numerį paraiškoje ar paramos sutartyje, užmiršta pranešti apie banko pakeitimą. Kontaktinius duomenis ir sąskaitos banke numerį galima atnaujinti dviem būdais: NMA informaciniame portale arba teikiant raštišką prašymą.
 
Naudinga informacija: apie asmeninių duomenų keitimą NMA informaciniame portale.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. rugsėjo 12 d. 14:47