Patvirtinti paramos už pasėlius ir ūkinius gyvūnus išmokų dydžiai (papildyta)
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2018.11.26

Patvirtinti paramos už pasėlius ir ūkinius gyvūnus išmokų dydžiai (papildyta)

Patvirtinti paramos už pasėlius ir ūkinius gyvūnus išmokų dydžiai (papildyta)
Žemės ūkio ministerija patvirtino 2018 metų pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos už pasėlius ir ūkinius gyvūnus išmokų dydžius.
 
Atsietoji pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos išmoka už baltyminius augalus yra 23,40 Eur už ha. Pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos specialioji išmoka už bulius – 212 Eur už vnt., išmoka už karves žindenes ir telyčias – 111 Eur už vnt., išmoka už ėriavedes – 3,10 Eur už vnt. Šie nacionalinės paramos dydžiai nustatyti išlaikant ankstesniais metais skirtos paramos lygį.
 
Paramą už bulius –  9,17 mln. Eur – gaus daugiau nei 24 tūkst. gyvulininkystės sektoriaus atstovų. 3,33 mln. Eur pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už karves žindenes ir telyčias bus mokama 9,6 tūkst. ūkininkų. Paskaičiuotą 139 tūkst. Eur. paramos sumą už ėriavedes sulauks daugiau nei 1,3 tūkts. paramos gavėjų. Atsietoji išmoka už baltyminius augalus (lubinus, žirnius, pupas ir varpinių-baltyminių-aliejinių augalų mišinį, kuriame vyrauja baltyminiai augalai) bus mokama 4,4 tūkst. ūkininkų. Jiems bus išmokėta 988 tūkst. Eur parama.
 
Atkreiptinas dėmesys į tai, kad atsietoji pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama gali pereiti  valdos paveldėtojui ar perėmėjui. Ji mokama už atskaitos laikotarpiu paramos teikimo reikalavimus atitikusį plotą perimtoje ar paveldėtoje žemės ūkio valdoje.
 
Paramos sumą kiekvienam pareiškėjui ar ūkinių gyvūnų laikytojui apskaičiuos ir išmokės Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos. Patiems pareiškėjams niekur kreiptis nereikia.
 
Paramą numatoma pradėti mokėti pirmoje gruodžio mėn. pusėje ir iki metų pabaigos planuojama išmokėti visą numatytąją sumą.
 
Iš viso šiemet šalies žemdirbių pajamoms palaikyti skirta 28,6 mln. Eur pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos. Ji mokama už pieną, gyvulius ir pasėlius. Daugiausiai (apie 50 proc. visos sumos) skirta pienininkystės sektoriui, t. y. atsietosioms išmokoms už parduotą pieną. Minėtam sektoriui skirta didžiausia galima pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos suma.
 
Nacionalinės mokėjimo agentūros ir Žemės ūkio ministerijos informacija
Paskutinio atnaujinimo data: 2018 m. lapkričio 28 d. 14:43