Patikros dėl šienavimo – nuo rugpjūčio vidurio
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2017.07.19

Patikros dėl šienavimo – nuo rugpjūčio vidurio

Patikros dėl šienavimo – nuo rugpjūčio vidurio
Rugpjūčio 1 d. dauguma ūkininkų turėtų užbaigti šienavimo darbus. Atsižvelgdama į nepalankias orų sąlygas, Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) ūkininkų laukus ketina pradėti tikrinti rugpjūčio viduryje.
 
Ūkininkai, siekiantys gauti tiesiogines išmokas už deklaruotas žemės ūkio naudmenas ir pasėlius bei paramą pagal su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros programos (KPP) priemones, privalo laikytis žemės ūkio veiklos vykdymo kriterijų, kurių dalis yra susijusi su šienavimo reikalavimais.
 
Nušienauti pievas privalu ne mažiau kaip 1 kartą per metus ir ne vėliau kaip iki einamųjų metų rugpjūčio 1 d. Pareiškėjams, įregistravusiems bičių šeimas Ūkinių gyvūnų registre, šienavimo termino pabaiga – rugpjūčio 31 d. Jei ūkininkas gauna ne tik tiesiogines išmokas, bet ir paramą pagal KPP priemones, kurių įgyvendinimo taisyklėse nurodyti kiti šienavimo terminai, jis turi vadovautis pastaraisiais terminais.
 
Abiem paminėtais atvejais nupjauta žolė (šienas, žalioji masė ar kt.) pievose turi būti sutvarkyta – išvežta iš lauko arba supresuota, arba šienas sudėtas į kūgius, arba žolė susmulkinta ir tolygiai paskleista.
 
Kaip vykdomi įsipareigojimai, paprastai tikrinama pasibaigus galutiniam reikalavimų įvykdymo terminui. Kadangi šiais metais oro sąlygos nepalankios atlikti kai kuriuos būtinuosius ūkio darbus laiku, NMA patikras dėl šienavimo įsipareigojimo laikymosi pradės rugpjūčio 14 d.
 
Naudinga informacija
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2017 m. rugpjūčio 3 d. 08:37