Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.10.13

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis
2016 m. spalio 10–11 dienomis Zagrebe (Kroatija) lankėsi Nacionalinės mokėjimo agentūros delegacija. Kroatijos sostinėje Lietuvos atstovai susitiko su šalies Žemės ūkio, žuvininkystės ir kaimo plėtros mokėjimo agentūros darbuotojais.
 
Vizito Zagrebe metu NMA direktorius Erikas Bėrontas ir Kroatijos mokėjimo agentūros vadovas Ivan Macanič pasirašė dvišalio bendradarbiavimo sutartį, kurioje yra apibrėžiamos tolesnės abiejų šalių bendradarbiavimo sritys ir priemonės. Šio dokumento pasirašymas – tai nuoseklaus, jau kelerius metus besitęsiančio abiejų institucijų bendradarbiavimo rezultatas. Abiejų šalių mokėjimo agentūrų atstovai išreiškė įsitikinimą, kad sutartis prisidės prie aktyvesnio ryšių tarp abiejų šalių mokėjimo agentūrų plėtojimo.
 
Šie ryšiai neapsiribos vien patirties ir gerosios praktikos sklaida, jie taps pagrindu ir bendriems tarptautiniams projektams ateityje, kurią sukaupė Lietuvos mokėjimo agentūra, nuo 2000 m. administruojanti skirtingų ES programinių laikotarpių paramą žemės ūkiui ir  kaimo plėtrai, ir Kroatijos mokėjimo agentūra, įgyvendinusi priešįstojiminės pagalbos kaimo plėtrai programą ir pradėjusi administruoti šalies 2014–2020  m. kaimo plėtros programą.
 
Taip pat lietuvių vizito svečioje šalyje metu vyko seminaras Žemės ūkio sklypų tapatybės nustatymo sistemos (angl. Land Parcel Identification System - LPIS) naudojimo ir priežiūros klausimais.
 
Kaip ES narė Kroatija skaičiuoja ketvirtus metus – į Bendriją šalis įstojo 2013 m. liepos 1 d. Nepaisant neilgo narystės laikotarpio, šalis pasiekė išties įspūdingų rezultatų. Vienas iš laimėjimų – šiuolaikinės, naujausiomis technologijomis paremtos Žemės ūkio sklypų tapatybės nustatymo sistemos sukūrimas. Seminaro metu buvo aptartas tiesioginių išmokų ir su plotu susijusių kaimo plėtros priemonių įgyvendinimas ir kontrolė, pasitelkiant šią sistemą. Renginio dalyviai pasidalino patirtimi sistemos funkcionalumo, sąsajų su kitais duomenų registrais, geodezinių nuotraukų taikymo praktikoje klausimais, patikrų vietoje atlikimo ypatumais. 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. spalio 27 d. 20:45