Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos ir Kroatijos mokėjimo agentūrų
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2014.03.18

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos ir Kroatijos mokėjimo agentūrų

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos ir Kroatijos mokėjimo agentūrų
2014 m. kovo 13 d. Zagrebe (Kroatija) lankėsi Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) delegacija. Kroatijos sostinėje Lietuvos atstovai susitiko su šalies žemės ūkio, žuvininkystės ir kaimo plėtros mokėjimo agentūros  darbuotojais.
 
Lietuvių vizito svečioje šalyje metu kroatai buvo supažindinti su NMA pasirengimo naujajam finansiniam ES 2014-2020 metų paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai laikotarpiui eiga bei su paramos administravimo, institucinės veiklos tobulinimo naujovėmis.
 
Vizito Zagrebe metu NMA direktorius Erikas Bėrontas ir Kroatijos mokėjimo agentūros vadovas Ante Pezo pasirašė dvišalio bendradarbiavimo sutartį, kurioje yra apibrėžiamos tolesnės abiejų šalių bendradarbiavimo sritys ir priemonės. Šio dokumento pasirašymas – tai nuoseklaus, jau kelerius metus besitęsiančio abiejų institucijų bendradarbiavimo rezultatas. Abiejų šalių mokėjimo agentūrų atstovai išreiškė įsitikinimą, kad ši sutartis prisidės prie aktyvesnio ryšių tarp abiejų šalių mokėjimo agentūrų plėtojimo. Šie ryšiai neapsiribos vien patirties ir gerosios praktikos sklaida, jie taps pagrindu ir bendriems tarptautiniams projektams ateityje, atsižvelgiant į patirtį, kurią sukaupė NMA, administruodama Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai priemones, ir Kroatijos mokėjimo agentūra, įgyvendindama Priešįstojiminės pagalbos kaimo plėtrai programą.
 
Artimiausiuose bendradarbiavimo planuose – Lietuvos ekspertų dalyvavimas mokomuosiuose vizituose Kroatijoje pagal ES TAIEX programą. Kroatai, kurie tapo pilnateisiais ES nariais 2013 m. liepos 1 d., jau įvardijo jiems aktualias temas: žuvininkystės priemonių administravimas, parama bitininkystės sektoriui. Kroatus domina NMA patirtis diegiant dokumentų valdymo sistemą, pasiekti rezultatai elektroninių paslaugų srityje, plotinių priemonių administravimo aktualijos ir kiti klausimai, kurie ateityje taip pat bus įtraukti į Kroatijoje vykdomą TAIEX programą.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. rugpjūčio 14 d. 12:29