Pasidalyta gerąja rizikų vertinimo ir valdymo patirtimi
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2013.10.03

Pasidalyta gerąja rizikų vertinimo ir valdymo patirtimi

Pasidalyta gerąja rizikų vertinimo ir valdymo patirtimi
Siekiant pasidalyti patirtimi, aptarti iškylančias rizikų vertinimo ir valdymo problemas, šių metų rugsėjo 27 d. Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) organizavo renginį „Geroji praktika valdant rizikas“.
 
Diskusijoje dalyvavo NMA, Centrinės projektų valdymo agentūros, Lietuvos verslo paramos agentūros, Transporto investicijų direkcijos, Aplinkos projektų valdymo agentūros, Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai ir privataus sektoriaus – bankų, draudimo kompanijų – atstovai.
 
Rizika dažniausiai suprantama kaip grėsmė, galinti daryti neigiamą įtaką organizacijos veiklos tikslų siekimui, pavyzdžiui, organizacijai nesuteikiamos planuotos paslaugos nustatytais terminais, organizacija praranda svarbią informaciją ir pan. Renginio metu dalyviai diskutavo, dalijosi gerąja patirtimi , kas kiekvienoje institucijoje daroma gerai, kas daroma blogai valdant rizikas, bei identifikuoti pagrindinius veiksmus, kurie padėtų kylančias grėsmes geriau ir efektyviau suvaldyti.
 
Diskusijoje dalyvavę skirtingų institucijų atstovai sutarė, kad valdant rizikas labai svarbi yra kiekvienos įstaigos vadovo prisiimta atsakomybė, taip pat institucijų bendradarbiavimas keičiantis duomenis ir gerąja patirtimi. Automatizuotas rizikų vertinimas, vieningas organizacijos rizikų valdymo naudos vertinimas, galimybė darbuotojams kelti rizikų valdymo kvalifikaciją, tinkamas rizikos valdymo priemonių nustatymas ir jų taikymas – tai tik dalis renginio metu įvardytų veiksmų, galinčių padėti efektyviau valdyti rizikas.
 
Tikimasi, kad renginio metu išsakytos idėjos ne tik NMA, bet ir kitoms institucijoms padės tobulinti savo rizikų vertinimo ir valdymo veiklą.
 
 
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. rugpjūčio 18 d. 09:52