Paramos administravimą padeda tobulinti NMA darbuotojų ir paramos gavėjų susitikimai
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2017.09.27

Paramos administravimą padeda tobulinti NMA darbuotojų ir paramos gavėjų susitikimai

Paramos administravimą padeda tobulinti NMA darbuotojų ir paramos gavėjų susitikimai
Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) darbuotojai, tęsdami renginių ciklą „NMA darbuotojai – arčiau paramos gavėjų“, toliau lankosi šalies ūkiuose.
 
Renginių ciklo „NMA darbuotojai – arčiau paramos gavėjų“ metu NMA darbuotojai bei paramos gavėjai turi išskirtinę galimybę pabendrauti gyvai projektų įgyvendinimo vietose. Susitikimai organizuojami siekiant tobulinti paramos administravimo mechanizmą bei gerinti NMA komunikaciją su savo klientais, esamais ir galimais pareiškėjais bei paramos gavėjais.
 
Rugpjūčio pabaigoje darbuotojai aplankė Utenos ir Panevėžio rajonuose įsikūrusius ūkius. Gedimino Skardžiaus specializuotame bitininkystės ūkyje (Utenos r.) žvarbią dieną šiltai priimti NMA darbuotojai su Skardžių šeima diskutavo ne tik apie medaus gerąsias savybes, bet ir paramos bitininkystei galimybes. Skardžių ūkis didelis, vasarą bičių šeimų skaičius išauga iki 1,5 tūkst., o tai reikalauja nemažai investicijų. Tad ūkis nuolat plečiamas, modernizuojamas, o ateityje jį tikimasi perduoti augančiai kartai.
 
Panevėžio rajone esančiame ūkyje NMA darbuotojai susipažino su prieskoninių žolelių auginimo subtilybėmis. Aromatinių žolynų ekologinio ūkio šeimininkai Milnora ir Linas Pšibišauskai parodė aromatinių, medicininių bei prieskoninių augalų laukus, papasakojo, kaip auginamos ir prižiūrimos įvairios augalų rūšys.
 
Paskutinę vasaros dieną NMA darbuotojai susitiko su Ukmergės rajono vietos veiklos grupės ir savivaldybės atstovais. Susitikime buvo aktyviai diskutuojama paramos administravimo proceso tobulinimo klausimais. Vėliau vizitas buvo pratęstas aplankant paramos lėšomis įgyvendintų projektų vietas – poilsio aikšteles, bendruomenės namus, stovyklavietes.
 
Antroje dienos pusėje NMA darbuotojus priėmė didelę patirtį turintis Valentinas Genys – profesionalus agronomas. Jis jau 19 metų savo ūkyje taiko beariminės žemdirbystės principus, o prieš daugiau nei dešimtmetį pradėjo ūkininkauti ir ekologiškai. Šiuo metu V. Genys augina kmynus, dobilus, motiejukus ir žieminius rugius. Žemdirbys nenori nualinti žemės ir ūkininkaudamas jaučia atsakomybę – atvykusiems darbuotojams jis parodė, kuo skiriasi žemė, kurioje taikoma beariminė technologija.
 
Rugsėjo 14 d. NMA darbuotojus, atvykusius į UAB „Baltic Champs“, pasitiko Širvintų pievagrybių auginimo fabriko vadovas Marijus Bakas, lydimas dviejų įmonės technologų. NMA specialistams buvo suteikta galimybė susipažinti su grybų auginimo procesu: nuo grybingo pagrindo ant specialių stelažų paklojimo iki grybų derliaus nuėmimo. NMA specialistų apsilankymas UAB „Baltic Champs“ buvo įdomus ir naudingas, o tai, be abejonės, nulėmė Marijaus Bako ir jį lydinčių fabriko darbuotojų nuoširdūs pasakojimai.
 
Dėkojame ūkių šeimininkams už NMA darbuotojams skirtą laiką!
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2017 m. rugsėjo 27 d. 08:41