Parama – prižiūrintiems žemę
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.07.12

Parama – prižiūrintiems žemę

Parama – prižiūrintiems žemę
Piktžolėti laukai, nenušienautos pievos, deklaruojama nedirbama ar nepriklausanti žemė, sąmoningai neteisingai nurodomos pasėlių rūšys -  pažeidimai, kuriuos ne taip ir retai pastebi NMA specialistai.
 
Šiais metais Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) išskirtinį dėmesį skirs nustatytoms rizikos grupėms, tokioms kaip: pareiškėjai, kurie deklaravo didelius daugiamečių pievų ir ganyklų plotus; pareiškėjai, kurių gyvenamoji vieta mieste, kurių deklaruoti laukai yra skirtinguose nesiribojančiuose rajonuose;  kurių deklaruoti laukai yra skirtinguose nesiribojančiuose rajonuose; deklaravę perimtus laukus iš kitų pareiškėjų, o pastariesiems ankstesniais metais buvo taikomos ilgalaikės sankcijos; deklaravę valstybinę žemę „iš namų“.
 
Prie iniciatyvos prisidės ir NMA direktorius Erikas Bėrontas – kai kurių patikrų metu jis kartu su NMA Kontrolės departamento specialistais lankys deklaruotus laukus bei fiksuos pasitaikančius pažeidimus.
 
„Man asmeniškai svarbu, kad parama pasiektų tik tuos paramos gavėjus, kurie prižiūri deklaruojamą žemę ir laikosi prisiimtų įsipareigojimų“, - sako NMA vadovas. Jis pažymi, kad tokie paramos gavėjai šiais metais patikrų sulauks mažiau – pakeitus patikrų atlikimo metodiką, daugiau dėmesio bus skiriama NMA identifikuotoms rizikos grupėms.
 
Patikrų ciklo metu, atsižvelgiant į gaunamus visuomenės pranešimus, bus aplankyti ir objektai, remti paramos lėšomis pagal praėjusio paramos laikotarpio priemonę „Pelno nesiekiančios investicijos miškuose“. Primename, kad pagal šią priemonę įgyvendintus projektus galite rasti mūsų svetainės skiltyje „Statistikos žemėlapis“, visi jie turi būti prieinami visuomenei įsipareigojimų laikotarpį.
 
Pirmieji įspūdžiai iš apsilankymų – jau netrukus. O visus, matančius netinkamus paramos gavimo atvejus, kviečiame nelikti abejingais bei informuoti agentūrą. Itin patogu naudotis „Pasitikėjimo linijos“ skiltyje sukurtu žemėlapiu, kuris užtikrins greitesnį galimai nesąžiningo paramos gavėjo nustatymą. 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. liepos 12 d. 15:37