Parama įdomi ir verslioms mamoms
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.11.16

Parama įdomi ir verslioms mamoms

Parama įdomi ir verslioms mamoms
Būrys verslių mamų ir ne tik jų vakar susitiko verslo pusryčiuose, kuriuose pristatyta NMA administruojama parama naujai ekonominei veiklai pradėti kaimo vietovėse.
 
Iki gruodžio 16 d. fiziniai asmenys ir įmonės gali kreiptis Europos Sąjungos ir valstybės paramos naujam verslui kaimo vietovėje pradėti. Šios paramos teikimo sąlygos buvo aptartos antradienį vykusioje diskusijoje, organizuotoje kartu su portalu verslimama.lt.
 
Moterys sudarė didžiąją renginio dalyvių dalį, tad išskirtinis dėmesys skirtas jų galimybėms pasinaudoti ES ir valstybės parama kaimo plėtrai.
 
Įdomūs faktai apie moteris Kaimo plėtros programoje:
 
  • 2007-2013 m. paramos laikotarpiu apie 700 moterų tapo jaunosiomis ūkininkėmis, 1818 modernizavo savo ūkius, virš 200 pasinaudojo parama įvairiems su žemės ūkiu nesusijusiems verslams kaimo vietovėse. Visgi, šie skaičiai galėtų būti didesni – moterys sudarė tik apie 35 proc. šių projektų vykdytojų.
  • Apgyvendinimo, poilsio, rekreacijos paslaugos, tradicinės pirties veikla, mažmeninė prekyba, senieji amatai, malkų gamyba, baltinių siuvimo cechas, pakavimo ir sandėliavimo paslaugos, veterinarinės paslaugos, specializuotas statybos ir remonto darbų teikimas – pavyzdžiai projektų, įgyvendintų moterų 2007-2013 m.
  • Naujos galimybės atsiveria 2014-2020 m. laikotarpiu. 165 moterys jau tapo jaunosiomis ūkininkėmis, 464 vykdys investicijas į žemės ūkio valdas, 144 modernizuos smulkius ūkius.
  • 2015 m. pagal veiklą „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“ rinkimo metu buvo pateiktos 145 paraiškos. Iš jų 21 paraišką pateikė verslą norinčios vykdyti moterys. Už tai, kad pareiškėja yra moteris, projektui buvo suteikiami 5 atrankos balai, taigi, moterų pateikti projektai turėjo didesnę galimybę gauti paramą. Šiuo metu iš 82 paraiškų, kurioms užtenka lėšų ir kurios surinko daugiausia atrankos balų, 14 paraiškų yra pateiktos moterų. Populiariausia tarp moterų veikla, numatyta projektuose – kaimo turizmo, taip pat pateikta nemažai projektų, kuriose planuojama vykdyti restoranų ir pagaminto valgio teikimo veikla.
 
Tačiau, kaip pabrėžė antradienį vykusiame renginyje dalyvavęs NMA vadovas Erikas Bėrontas, paramos laikotarpis tik prasideda. Tad prieš akis – toli gražu ne viena galimybė. Susitikimo metu aptarta viena iš jų – parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse. Pagal visiškai naują veiklos sritį paraiškos pradėtos rinkti nuo lapkričio 2 d.
 
Šia parama kviečiami pasinaudoti pradedantys verslininkai, t. y. dar tik planuojantys pradėti arba ne daugiau kaip prieš 6 mėn. iki paraiškos pateikimo pradėję vykdyti ekonominę veiklą kaimo vietovėje. Pasak Vilmos Daugalienės iš Žemės ūkio ministerijos,  paramos tikslas - suteikti sparnus ir šansą pradedantiems kurti savo verslą.
 
Patirtimi bei įžvalgomis dalijosi ir žiniasklaidos atstovai, o  verslios mamos bei tėčiai (ir jie dalyvavo renginyje) nestigo klausimų. Į dažniausiai pasitaikančius iš jų netrukus bus pateikti atsakymai ir www.nma.lt skiltyje „Dažnai užduodami klausimai“.
 
Renginio pranešimą (pranešėja – Vaida Aleknavičienė) galite rasti čia.
 
Informacija apie paramos teikimo sąlygas:
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. lapkričio 17 d. 09:32