Paraiška dėl asbestinių stogų keitimo – ir per ŽŪMIS
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2019.04.11

Paraiška dėl asbestinių stogų keitimo – ir per ŽŪMIS

Paraiška dėl asbestinių stogų keitimo – ir per ŽŪMIS
Norėtume informuoti, kad paraiškas keisti asbestinių stogų dangas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritį „Parama asbestinių stogų dangos keitimui“ jau galima teikti ne tik darbo valandomis teritoriniuose Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) padaliniuose, Savivaldybėse pagal tikslų grafiką, bet ir naudojantis ŽŪMIS portalo internetine prieiga (ŽŪMIS).
 
Pareiškėjus raginame aktyviai naudotis ŽŪMIS, kurią rasite adresu www.zumis.lt arba tiesiogiai įsijungę paslaugą šiuo adresu Teikti paraišką.
 
Paraiškos pildymas el. būdu yra supaprastintas ir automatizuotas, o pateikti duomenys patikrinami. Vienas iš privalumų – jei pareiškėjas yra arba buvo paramos gavėju pagal kitas investicines ar kompensacines priemones, naujai pildydamas paraišką galės rinktis iš NMA turimų pareiškėjo duomenų.
 
Taip pat sistema automatiškai pateikia teisingus pastato duomenis, gautus iš Nekilnojamojo turto registro, – tai palengvina paraiškos pildymą, mat paramos gavėjui nereikia papildomai ieškoti šios informacijos. ŽŪMIS patikrinama, ar objektas tikrai yra gyvenamosios paskirties, dengtas asbestcementiniu stogu, nėra areštuotas; pagal išvardytus savininkus ir specialias žymas galima matyti, ar reikia pateikti rašytinį sutuoktinio sutikimą investuoti į jam (jiems) priklausantį nekilnojamąjį turtą, jungtinę veiklos sutartį su kitais savininkais, statybą leidžiantį dokumentą.
 
Paraišką teikti per ŽŪMIS patogu, nes išvengiama klaidų ir netikslumų. Jau suformuotoje paraiškoje aiškiai pažymėti privalomi užpildyti laukai, pateikiamas galimų išlaidų sąrašas, remiantis patvirtintais įkainiais ir stogo dangos plotu, – apskaičiuojama maksimali kompensuojama stogo dangos (ir statybinių medžiagų) paramos suma. Tai didelis palengvinimas pareiškėjui. 
 
Primintina, kad paraiška pagal veiklos sritį ŽŪMIS turi būti pateikta ne vėliau kaip iki kvietimo teikti paraiškas paskutinės dienos pietų – gegužės 31 d.12 val. 
 
Naudingą informaciją teikiantiems paraiškas pagal priemonę rasite čia.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2019 m. balandžio 12 d. 12:49