Pakoreguotos tiesioginių išmokų taisyklės
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2018.04.18

Pakoreguotos tiesioginių išmokų taisyklės

Pakoreguotos tiesioginių išmokų taisyklės
Praėjusią savaitę buvo pakoreguotos Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos ir 2016–2020 metų tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklės (Tiesioginių išmokų taisyklės). Atkreipiame dėmesį į svarbiausius pakeitimus.
 
Balandžio 12 d. žemės ūkio ministro įsakymu pakeistose Tiesioginių išmokų taisyklėse numatytas palengvinimas pareiškėjams, kurių 2017 m. pasėti žieminiai pasėliai žuvo ir (arba) negalėjo būti pasėti dėl praėjusiais metais iškritusių gausių kritulių.
 
Jeigu pareiškėjas bus pripažintas tinkamu gauti paramą pagal Paramos už 2017 metais pasėtus ir dėl kritulių žuvusius ir negalėtus pasėti žieminius pasėlius administravimo ir kontrolės taisykles, jam šiais metais bus taikoma švelnesnė pasėlių įvairinimo tvarka. Pareiškėjas, deklaravęs iki 30 ha ariamosios žemės, neprivalės įvairinti pasėlių. Deklaravę daugiau kaip 30 ha ir iki 50 ha ariamosios žemės pareiškėjai privalės deklaruoti bent 2 skirtingus pasėlius (iš kurių vienas turi užimti 75 proc. ar mažiau viso deklaruoto ariamosios žemės ploto). Tuo tarpu deklaravę daugiau kaip 150 ha ūkininkai privalės deklaruoti bent 3 skirtingus pasėlius (pasėlis, kurio deklaruota daugiausia, turi užimti 75 proc. ar mažiau, o didžiausi pagal plotą pasėliai – 95 proc. ar mažiau ariamosios žemės ploto).
 
Dar vienas pakeitimas svarbus ūkininkams, prižiūrintiems melioracijos griovius. Pareiškėjai ekologiniu atžvilgiu svarbių vietovių (EASV) užskaitai negali naudoti griovių, kurie yra tvarkomi ir deklaruojami pagal ankstesnio programinio laikotarpio programos „Kraštovaizdžio tvarkymas“ veiklą „Melioracijos griovių tvarkymas“ ar šio programinio laikotarpio veiklą „Melioracijos griovių šlaitų priežiūra“.
 
Yra ir kitų taisyklių pakeitimų, su kuriais galima susipažinti čia.
 
 
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2018 m. balandžio 18 d. 15:02