Pakeitimas socialinio verslo gairėse
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2017.12.04

Pakeitimas socialinio verslo gairėse

Pakeitimas socialinio verslo gairėse
Pareiškėjai, kuriems aktualios Socialinio verslo vykdymo pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones gairės, turėtų atkreipti dėmesį į svarbų pakeitimą jose.
 
Lapkričio 29 d. žemės ūkio ministro įsakymu pakeistose gairėse buvo padidinta konkrečiai socialinei problemai spręsti reinvestuojamo iš ekonominės veiklos vykdymo gauto pelno procentinė dalis, kurią socialiniam verslui vystyti turi numatyti privatūs juridiniai asmenys – nuo šiol minėti pareiškėjai privalės reinvestuoti ne mažesnę kaip 80 proc. iš ekonominės veiklos vykdymo gauto pelno dalį (iki šio pakeitimo buvo nustatyta – ne mažesnė kaip 50 proc. pelno dalis).
 
Šis kriterijus (iš ekonominės veiklos vykdymo gauto pelno reinvestuojama procentinė dalis) yra svarbus norint gauti paramą socialiniam verslui  vykdyti. Pažymėtina, jog reinvestavimas apima ir investicijas į verslo infrastruktūros kūrimą, plėtrą, įrangą ar procesus, išskyrus įstatinio kapitalo didinimą (kai taikoma), kai tokios investicijos gali turėti tiesioginės įtakos geresniems socialinio poveikio rezultatams.
 
Su Socialinio verslo vykdymo pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones gairių pakeitimais galite susipažinti čia.
 
Taip pat atkreipiame dėmesį, kad pradedantiems socialinį verslą siūlomos papildomos konsultacijos konkrečiomis temomis. Daugiau apie jas galite sužinoti čia
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2017 m. gruodžio 4 d. 10:51