Pakeisti geros agrarinės aplinkosaugos būklės reikalavimai
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2017.02.08

Pakeisti geros agrarinės aplinkosaugos būklės reikalavimai

Pakeisti geros agrarinės aplinkosaugos būklės reikalavimai
Supažindiname su pakeistu Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės aplinkosaugos būklės (GAAB) reikalavimų aprašu bei nuo šiol taikomomis sankcijomis už kai kurių GAAB reikalavimų pažeidimus.
 
Sausį žemės ūkio ministro įsakymu buvo pakeistas Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės aplinkosaugos būklės reikalavimų, taikomų nuo 2015 metų, aprašas (GAAB aprašas) ir Sankcijų už kompleksinės paramos reikalavimų pažeidimą taikymo metodika (Sankcijų taikymo metodika). Supažindiname su pagrindiniais teisės aktų pakeitimais, susijusiais su GAAB reikalavimais.
 
Pailgintas draudimo terminas
 
Sausio 31 d. GAAB apraše pakeistas 7 GAAB reikalavimas ūkininkaujantiems žemės ūkio naudmenų plotuose, patenkančiuose į NATURA 2000 PAST teritorijas. Nuo šiol draudimas kirsti medžius paukščių jauniklių perėjimo ir augimo metu galioja nuo balandžio 1 d. iki rugpjūčio 1 d. Tuo tarpu anksčiau draudimas galiojo nuo gegužės 1 d. iki rugpjūčio 1 d.
 
Pažeidimų vertinimas
 
Taip pat sausio 25 d. žemės ūkio ministro įsakymu buvo pakeista Sankcijų taikymo metodika. Pakeistoje Sankcijų taikymo metodikoje pažeidimas, vykdant 7 GAAB reikalavimą dėl valstybės saugomų botaninių gamtos paveldo objektų deklaruotose teritorijose ir medžių kirtimo NATURA 2000 PAST teritorijose, vertinamas kaip didelio masto, sunkus ir pastovios trukmės.
 
Pakeistoje sankcijų taikymo metodikoje 5 GAAB reikalavimo pažeidimas vertinamas kaip tyčinis. Primename, kad 5 GAAB reikalavimu draudžiama auginti kaupiamuosius žemės ūkio augalus (bulves, pašarinius ir cukrinius runkelius, kitus šakniavaisius ir šakniagumbius) statesniuose negu 12 proc. šlaituose, siekiant apriboti dirvos eroziją.
 
Naudinga informacija:
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2017 m. vasario 9 d. 11:12